Amerikos nacionalinė aeronautikos ir kosmoso erdvės tyrimo valdyba prieš daugiau nei trisdešimtmetį atliko tyrimus, kurie įrodė augalų naudą aplinkos orui. Tyrimų metu uždarose patalpose buvo laikomi augalai ir stebima, kaip jie paveikia esantį oro užterštumą. Paaiškėjo, kad daugelis kambarinių augalų veiksmingai valo uždarų patalpų orą ir net palaiko tinkamą drėgmę. Tad jei namuose dar trūksta žalumos – pats laikas išsirinkti!
Išauga ir aukštas ir žemas, su plunksniškų lapų laja viršūnėje. Nelepus, bet mėgsta būti gausiai laistomas ir reguliariai tręšiamas. Laikyti geriausia šviesioje, bet apsaugotoje nuo tiesioginių saulės spindulių vietoje, kuo toliau nuo radiatoriaus. Vasarą galima laikyti lauke. Žiemą patalpų temperatūra finikinėms palmėms neturėtų būti žemesnė nei 15°C.
Jis drėkina, gaivina, sugeria daug kenksmingųjų medžiagų. Pavyzdžiui, kisleną. Pastarojo būna įvairiuose oro gaivikliuose, valikliuose, dažuose ir lakuose. Didesnės šios medžiagos koncentracijos aptinkamos blogai vėdinamose patalpose.
Stambialapis fikusas
Tokiems fikusams šviesos reikia mažiau nei daugumai kitų kambarinių augalų. Laistomi tada, kai žemė išdžiūva. Žiemą laistyti rečiau ir negausiai, laikyti vėsiausiame kambaryje.
Šie augalai aktyviai valo cheminius toksinus. Ypač formaldehidus. Dideli pastarosios medžiagos kiekiai gali išsiskirti atliekant kai kuriuos patalpų vidaus apdailos darbus. Formaldehido koncentraciją didina ir dažnas židinio naudojimas, rūkymas patalpose, oro gaiviklių ar valiklių naudojimas bent vieną kartą per savaitę ir senos knygos.
Dracenos itin jautrios perlaistymui. Vasarą 1-2 kartus per mėnesį laistomos srutomis arba mineralinėmis trąšomis. Žiemą – rečiau. Šie augalai mėgsta šilumą ir šviesą. Nemėgsta sauso oro. Taip pat nereikėtų pamiršti nuvalyti dulkių nuo lapų. Gerai auga ne žemesnėje nei 18-20° C temperatūroje.
Dracena orą pradeda valyti iš karto, kai tik yra įnešama į patalpas. Gali susidoroti su tokiais nuodais, kaip amoniakas, benzolas, ksilolas, formaldehidai. Sugeba iš oro pašalinti apie 70 proc. šių teršalų. Be to, tai – efektyvus antiseptikas. Dracena padeda išvengti žarnyno ligų komplikacijų, peršalimo.