ŽURNALAS MANO NAMAI JAU 30 METŲ SU JUMIS
Margaspalvis krotonas: 5 svarbiausios auginimo ypatybės

Margaspalvis krotonas: 5 svarbiausios auginimo ypatybės

Margaspalvis krotonas (lot. Codiaeum variegatum) – idealus pasirinkimas tiems, kurie nori savo namus praturtinti ryškia spalva ir įspūdinga lapija. Vienintelis jo auginimo namuose minusas – palankių sąlygų sudarymo sudėtingumas. Šie augalai natūraliai auga drėgnose, šiltose vietose, tad auginant juos namuose, reikia bandyti sukurti panašią aplinką.

Trumpa augalo charakteristika

Krotonas yra kilęs iš Ramiojo vandenyno salų ir Pietryčių Azijos. Šis augalas priklauso karpažolinių šeimos augalų grupei. Krotono rūšių yra apie 15. Skirtingos jo rūšys išsiskiria savo skirtingų dydžių, formų bei spalvų lapais. Būtent dėl įspūdingų lapų šis augalas yra taip mėgstamas gėlininkų. Jo lapų įvairovė yra išties gausi, galima rasti žalių, geltonų, oranžinių, taškuotų, dėmėtų, dryžuotų variantų.

Shutterstock

5 svarbiausi auginimo aspektai

Šviesa. Krotonams reikia daug šviesos, tačiau ji neturėtų būti visiškai tiesioginė. Šiam augalui reikalinga tokia šviesa, kuri būtų tarytum filtruota. Kuo didesnis šviesos kiekis, tuo augalas yra margesnis ir ryškesnis. Auginant krotoną prastai apšviestoje vietoje, jo labai bus tiesiog žali.

Vanduo. Šio augalo laistymas priklauso nuo metų laiko. Vasarą jį reikia laistyti reguliariai ir gausiai, taip, kad dirvožemis būtų visada šiek tiek drėgnas. Žiemą jį laistyti rekomenduojama vidutiniškai, paprastai du kartus per savaitę. Šiam augalui labai svarbi yra ir oro drėgmė, sausuose butuose krotonas numeta savo apatinius lapus. Optimaliausia oro drėgmė jo augimui – nuo 40 iki 80 proc.

Shutterstock

Temperatūra. Krotonas yra šilumamėgis augalas. Vasarą jam tinkamiausia temperatūra yra 20-22 laipsnių, o žiemą – 16-18 laipsnių šilumos. Šį augalą svarbu apsaugoti nuo šaltų skersvėjų.

Auginimo substratas. Krotonas geriausiai auga gerą drenažą turinčioje terpėje. Jam reikia žemių mišinio, kurį sudaro velėnos žemė, lapinė žemė, durpinė žemė ir smėlis.

Trąšos. Krotoną tręšti reikia nuo kovo iki rugsėjo mėnesio. Tai daryti patariama kartą kas dvi savaites. Tręšti reikia specialiomis trąšomis, skirtomis kambariniams augalams.

Mano išsaugoti straipsniai