Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
Kaip apšvietimo pagalba namams suteikti naują veidą

Kaip apšvietimo pagalba namams suteikti naują veidą

Teisingai parinktas apšvietimas – tai vienas iš esminių namų jaukumo pagrindų. Šiandien jums patarsime, kokius apšvietimo variantus galėtumėte pritaikyti savo namuose.

Svetainė

Svetainėje įprastai užsiimame labai skirtinga veikla – žiūrime televizorių, skaitome, vakarieniaujame, bendraujame su šeima bei draugais. Čia praleidžiame gana daug laiko, taigi būtina pasirūpinti pakankamai intensyviu, tačiau akių nevarginančiu apšvietimu. Visų pirma reikėtų atkreipti dėmesį į lemputes, kurias ketinate įsigyti. Namų apšvietimui specialistai pataria rinktis kaitinamąsias lemputes, kurios skleidžia šiltų atspalvių šviesą ir pabrėžia aplinkinių daiktų rusvai rudus ir gelsvus tonus – taip suteikdamos pakankamai šviesos, tačiau tuo pačiu išlaikydamos namų jaukumą. Tuo tarpu liuminescencinės lempos skleidžia šaltą šviesą, tad tokio apšvietimo dėka erdvės galbūt atrodys didesnės, tačiau tuo pačiu ir šaltesnės.

Jeigu svetainės apšvietimą kursite skirstydami erdves, tuomet turėtume atsiminti keletą paparastų patarimų: norėdami apšviesti pietų stalą, naudokite 100-120 V galingumo šviestuvą ir kabinkite jį 75 cm aukštyje virš stalo paviršiaus – taip šviesa galės pasiskirstyti pakankamai dideliame plote, tačiau neapšvies visos patalpos. Poilsio zonoje, kurioje mėgstate skaityti ar bendraujate su šeimos nariais bei draugais, reikia pakankamai šviesaus, tačiau nespiginančio apšvietimo. Šiai erdvei galite naudoti 120-140 cm aukščio ir 150 V galingumo šviestuvus, kurie švelniai išsklaidys šviesą ir suteiks erdvei šiek tiek intymumo. Jei ant staliuko ketinate statyti lempas, įrenkite jas ne žemiau kaip 40 cm nuo stalo paviršiaus, o lempos galingumas turėtų būti 80-100 V.

Vienas iš galimų erdvinio apšvietimo variantų – pastatomas toršeras. Jį lengvai perkelsite į kitą vietą, taigi galėsite apšviesti tą erdvę, kurioje tuo metu leisite laiką. Be to, koncentruota toršero skleidžiama šviesa padės suteikti kambariui jaukumo. Papildomo jaukumo svetainei suteiks prie sienos montuojami ir pakreipiami šviestuvai, blankiai apšviečiantys tik interjero detales.

Jeigu savo svetainės interjerui naudojate bendrą apšvietimą – šviestuvas turėtų kaboti pačiame kambario centre, kad šviesa tolygiai pasiskirstytų per visą erdvę, tačiau turėkite omenyje, kad centre šviesos kiekis bus pats intensyviausias. Alternatyva bendram apšvietimui – lubose tolygiai išdėstytos lemputės, skleidžiančios ne tokią intensyvią šviesą, tačiau pasiskirstančios didesniame plote.

Miegamasis

Miegamasis – pati intymiausia namų erdvė, kurioje tiesiog būtina parinkti tinkamą, neerzinantį apšvietimą. Tinkamiausias variantas miegamojo aplinkai – nedidelės stalinės lemputės su gaubtais, blankiai apšviečiančios nedidelį plotą aplink save. Sukurti „minkštą“ šviesą šioje erdvėje padės audekliniai arba matiniai pieno baltumo stiklo šviestuvai, prislopinantys tiesioginę šviesą.

Papildomai miegamajame naudokite šviestuvus, išdėstytus strategiškai svarbiose vietose – drabužinės, naktinio statelio ar veidrodžio apšvietimui. Veidrodžio apšvietimui labiausiai tiks horizontalus šviestuvas su šviesą minkštinančiu difuzoriumi. Jei veidrodis neplatus, patariama montuoti du vertikalius šviestuvus abiejuose veidrodžio šonuose.

Virtuvė

Virtuvėje labai svarbu pagrindinį šviesos šaltinį sutelkti ten, kur gaminamas maistas, o visai likusiai erdvei reikėtų rinktis šiek tiek prislopintą šviesą. Tam galite naudoti specialius plafonus iš pusiau perregimų matinių medžiagų (pieno baltumo stiklas, specialiai apdirbti plastikai ir pan.)

Darbastalio, kriauklės ir viryklės zoną geriausiai apšvies nedidelės į spinteles ar lubas įmontuojamos ar prie lygaus paviršiaus prisukamos lemputės. Virtuvėje, maisto gaminimo zonoje, priešingai nei kituose kambariuose, puikiai tinka liuminescencinės, šaltą šviesą skleidžiančios lempos.

Vonios kambarys

Vonios kambaryje labai svarbu tinkamai apšviesti veidrodžio zoną. Jeigu turite vietos, jums puikiai tiks difuzorius. Kad išvengtumėte šešėlių, krentančių ant veido ir nemalonaus spiginimo, rinkitės baltai permatomą ir montuokite tiesiai virš veidrodžio, pačiame centre. Dar vienas varintas – veidrodžio šonuose montuojami šviestuvai, skleidžiantys šviesą tiek į viršų, tiek į apačią. Pakabinus juos veido aukštyje, šviesa pasiskirstys tolygiai, neerzins ir nesukurs šešėlių.

Bendram vonios kambario apšvietimui galite rinktis kelias į lubas įleidžiamas lemputes. Kaip jas išdėstyti – priklauso nuo jūsų norų. Galite rinktis paprastąjį variantą ir lemputes montuoti tolygiais tarpais, per patį lubų centrą, o galite pagrindinį šviesos srautą sukoncentruoti tik ties tam tikru plotu, pavyzdžiui, veidrodžiu. Tokiu būdu šioje zonoje šviesa bus intensyvesnė nei likusioje patalpoje. Vis dėlto, jeigu jūsų tikslas yra tinkamai apšviesti veidrodį – geriau rinkitės difuzorių arba veidrodžio šonuose montuojamus šviestuvus, o lubų lemputes palikite bendram patalpos apšvietimui.

Mano išsaugoti straipsniai