Aišku, malonu, kai per Šv. Kalėdas ne tik žaliaskarė eglė tampa visų namų puošmena, bet ir interjeras primena šią didžiausią ir širdžiai brangiausią metų šventę. Bet neretai atsitinka taip, kad ir kalėdinės girliandos iš tolo šviečia, ir liauna eglutė pūstu sijonėliu stovi, o šventinės nuotaikos nesijaučia. Panašu, kad stinga lakios fantazijos ar tiesiog trūksta interjero dekoravimo įgūdžių. Taigi, kaip puošniai ir jaukiai susikurti kalėdinį interjerą?
Žaliaskarė eglė – kalėdinio interjero puošmena
Kaip ten bebūtų, bet žaliaskarė eglė – didžiausia kalėdinio interjero puošmena. Todėl jos vieta – ne balkone ar terasoje, ne kambario kampe, o jo viduryje.
Apskritai visur turi būti juntama jos dvasia ir spyglių kvapas. Originaliai padabinta miško gražuolė ne tik suteikia namams šilumos, jaukumo, dvasingumo, bet ir pripildo juos gaiviu miško aromatu. Tiesa, prieš pradedant realizuoti visus savo dizaineriškus sugebėjimus, reikėtų apgalvoti, kokiomis spalvomis dekoruosite interjerą ir kaip derinsite tarpusavyje spalvas. Be jokios abejonės puikiai derės raudona ir aukso spalvos, juoda ir violetinė, žalia ir sidabro. Parduotuvėje pirkti kalėdiniai papuošalai paprastai būna universalūs, bet pasitelkus savo fantaziją ir iš jų galima pasidaryti originalių dekoro elementų pagal savo skonį.
Nusipirkę natūralią eglę, paprastai nupjaunate nuo koto apatines šakas. ir išmetate jas. O be reikalo.
Mat iš eglės šakelių galite pasidaryti girliandą, kuria galima papuošti laiptus, lauko įėjimo duris, židinį, net savo šeimos šventinį stalą. Be to, iš apkarpytų šakelių galima pasidaryti gražų kalėdinį vainikėlį, papuošus jį kalėdiniais žaisliukais ir perrišus ryškiai raudona ar aukso spalvos juostomis. Šventinis vainikas paprastai kabinamas ant lauko durų arba lango.
Eglės viršūnę gali vainikuoti išlenkta dekoratyvi spiralė
Tuo tarpu kūrybingi, nestokojantys fantazijos ir mėgstantys originalumą žmonės gali patys pasidaryti eglutę. Paprastai jos būna lygiašonio trikampio ar kūgio formos. Bet gali būti ir kitokios formos. Net įdomiau atrodys, jei ji bus kiek palinkusi arba kelių pakopų. Kažkodėl galvojama, kad eglė turi būtinai būti žalia. Iš tikrųjų ji gali būti ir sidabro, aukso, geltonos, net mėlynos spalvos. Žodžiu, tegul eglė būna jūsų svečiams ne tik staigmena, bet tikras kalėdinis stebuklas. Svarbu iš anksto apgalvoti, kaip pritvirtinsite, kad ji išsilaikytų tvirtai ir stabiliai nuo Šv. Kalėdų iki Trijų Karalių, nenugriūtų, kaip neretai atsitinka gyviems sutvėrimams ilgai pasėdėjus prie vaišėmis nukrauto stalo.
Pagal tradiciją eglutės viršūnę vainikuoja žvaigždė ar kitas į ją panašus simbolis. Vėlgi, jūsų rankomis sukurtos eglutės viršūnę gali papuošti ir bet kuri originali dekoro detalė. Kad ir iš vielinio laido išlenkta dekoratyvi spiralė. Galų gale, iš popieriaus padarytas angeliukas ar ateinančių metų talismanas – ugninga beždžionėlė.
Bet ką daryti tiems, kurie gyvena mažuose butukuose? Kai per didžiąsias metų šventes susirinkus gausiai šeimynai, nėra kur apsisukti, o ką kalbėti apie eglę.
Nenusiminkite, galima egle paversti ir knygas, sudėtas lentynoje. Belieka ant jų pakabinti girliandą. Arba susikurkite originalią eglutę, pavyzdžiui, ant kurios nors laisvos kambario sienos. Arba tiesiog ant durų prikalus pagal eglutės formą vinis ir ant jų pakabinus girliandą. Papuošti tokią eglę galima ir ne tradiciniais burbulais, o iš tolimų kelionių parsivežtais suvenyrais, ženkliukais, statulėlėmis, karpiniais iš blizgaus popieriaus ir panašiai. Šis dekoras ypač išryškės ir suspindės įjungus girliandos šviesas ir užgrojus kalėdinėms melodijoms.
Svarbiausia – kalėdiniai sveikinimai ir linkėjimai
Beje, į dideles bespalvio stiklo vazas sudėjus blizgiu popieriumi įvyniotus mandarinus, o tarp jų išsirangius girliandai ir įjungus šviesas, nustebsite, kaip įspūdingai ir ištaigingai atrodo jūsų namai! Tiesa, įvyniodami mandarinus į popierių, nepamirškite įdėti ir kalėdinių sveikinimų bei linkėjimų, surašytų ant popierėlių.
Jei neturite vazų, galima panaudoti ir paprastus trijų litrų ar didesnės talpos stiklainius. Jie taip pat atrodys stilingai į juos sudėjus blizgius, ryškiaspalvius aksesuarus ir ant stiklainio „kaklo“ užrišus taip pat ryškios spalvos kaspiną. Šias permatomas puošmenas galima padėti ant šventinio stalo ar miegamajame prie lovos stalelio.
O jei dar pribarstytumėt dirbtinio sniego! Ir būtinai nepamirškite aromatingų žvakių su pušies spyglių kvapu.
Kambarys atrodys itin romantiškai, apgaubtas paslaptimis, jei ir kitoms interjero detalėms suteiksite šventinę išvaizdą. Pavyzdžiui, kabančius ant sienos paveikslus arba įrėmintas fotografijas dekoruosite pušies šakelėmis, papuošite įvairiaspalviais burbulais ir perjuosite ryškiaspalvėmis ar blizgiomis juostomis. Lygiai taip pat galima padabinti ir šviestuvus. O jei dar minkštasuolio pagalvėlėms pasiūtumėte iš aukso spalvos audinio ar vyšninės, raudonos-juodos spalvų aksomo išeiginius užvalkalėlius, susikursite tikrą miško karalystę savo namuose.
Ogi ką daryti su lubomis? Viskas labai paprasta: iš blizgaus sidabro ir aukso spalvos popieriaus prikarpykite žvaigždžių ir pritvirtinkite prie lubų. Nepamirškite ir mėnulio. Įjungus šviestuvo šviesas ar tiesiog nukreipus į lubas šviesą, suspindės kalėdinis „dangus“ visu gražumu. O iššovus į lubas šampano kamščiams, galėsite skaičiuoti krintančias žvaigždutes ir tikėtis svajonių išsipildymo.
Apskritai, viskas turi būti net rėkiančiai ryšku ir įsimintina, pradedant kalėdiniais blizgučiais, baigiant indais. Ir teks pamiršti minimalistinį stilių, nes šis asketiškas, pilkšvas sutvėrimas niekada nepritaps prie linksmo ir nuotaikingo šventinio stiliaus. Niekada nepamirškite, kad ir iš labai paprastų ir visai pigių dekoro detalių sukurtas kalėdinis interjeras palieka prabangos ir ištaigingumo įspūdį.
Jei įsiklausysite į šiuos patarimus, patikėkite, susikursite savo pasaką, šventinį rojų žemėje ir tuo pačiu pradžiuginsite savo artimus ir širdžiai brangius žmones.
Greitai Šv. Kalėdos ir joms laikas ruoštis. Anksčiau papuošę savo namus, anksčiau pajusite atkeliaujančios šventės dvasią.