Kaip susikurti, įsirengti ir apstatyti namus? Kaip tai padaryti meniškai? Kokius baldus rinktis? Kaip estetiką suderinti su patogumu? Tai kiekvieno naujakurio klausimai, kurie neapleidžia ir sugalvojusių atnaujinti būstą.
Vieno žinomo Lietuvos vyro namų interjeras verčia aikčioti – kaip iš tokios gausybės daiktų įmanoma sukurti išskirtinį interjerą? Panaršius internete tampa sudėtinga apsispręsti, kokius baldus rinktis, kad jie kurtų estetišką aplinką ir patogiai tarnautų pagal poreikius. Parodoje „Baldai ir dizaino sprendimai 2022“ bus galima ne tik gyvai pamatyti baldų naujienas, bet ir pasitarti su baldų ir interjero specialistais.
Atveža pasaulinės baldų dizaino parodos dvelksmą
Pandemija pakoregavo darbo aplinką: nemažai verslų, per karantiną dirbę nuotoliniu būdu, darbą iš namų tęsia ir toliau. Šie pokyčiai lėmė ir pakitusias nekilnojamojo turto tendencijas – ieškoma didesnio būsto, kad būtų galima įsirengti jeigu ne atskirą darbo kambarį, tai bent darbui skirtą erdvę. Baldų gamintojai sako, kad šie pokyčiai paveikė ir baldų rinką.
Parodoje „Baldai ir dizaino sprendimai 2022“ lietuviška baldų gamybos kompanija „Lauksva“ pristatys gaminius, kurie sukurti ne tik pagal naujas dizaino tendencijas, bet ir pakoreguoti pagal pasikeitusias darbo bei gyvenimo sąlygas.
„Pandemija gerokai pakoregavo visų mūsų erdvės ir jos funkcijų suvokimą, todėl šioje parodoje savo klientams pademonstruosime trijų skirtingų kainų klasių – SIMPLE, DAILY ir TREND – modulinius baldus. Moduliniai baldai turi nuostabią savybę prisitaikyti prie žmogaus ir jo poreikių. Reikia daug sėdimos vietos vakarėliui ar erdvios vietos miegui? O gal kompaktiškų baldų skirtingoms namų erdvėms, o tada ir vėl didelio, patogaus baldo svečiams? Visiems šiems skirtingiems poreikiams idealiai tinka moduliniai baldai“, – sako „Lauksvos“ pardavimų ir rinkodaros vadovė Miglė Valaitytė.
Baldų formomis, audinių spalvomis bei jų techninėmis savybėmis baldų gamintojų ekspozicijoje atspindės šių metų pasaulines baldų madų tendencijas, pristatytas prestižinėje Milano baldų dizaino parodoje.
Madingiausios šių metų baldų formos, pasak M. Valaitytės, – purios, aptakių ir nugludintų formų. Audiniai – kuo minkštesni ir malonesni lietimui, ypač buklė („boucle“) tipo, o jų spalvose dominuoja natūralios, gamtoje sutinkamos spalvos: deginto molio, samanų, miško, lino atspalviai.
„Visa tai rasite mūsų stende, kaip ir itin patvarius, lengvai prižiūrimus ir malonius liesti audinius, sukurtus šeimoms, kurios turi vaikų ir gyvūnų“, – sako M. Valaitytė, akcentuodama, kad lankytojai galės ne tik visa tai paliesti, bet ir patys išbandyti jų priežiūrą bei patvarumą.
Kaip sukurti komfortą namuose arba tvirtas šeimos užnugaris
Komfortas, patogumas ir saugumas – neretai kaip tik šios dedamosios apsprendžia baldų pasirinkimą. UAB „Zbiga“ (Magrės baldai) į parodą atveš patogius, išskirtinius baldus, orientuotus į šiuolaikinio kliento poreikius. Šie baldai, skirti privačių namų interjerui, yra orientuoti į komfortą ir patogumą, šeimos poilsį ir laiką kartu.
„Naujausiai baldų kolekcijai ,,Eva“ būdingos suapvalintos formos ir retro stilių kiek primenantis dizainas, – apie madingas tendencijas įmonės gaminamuose balduose kalba „Zbiga“ marketingo vadovė Marta Rudėnė. – Šių baldų išvaizda – universali, o tai reiškia, kad juos pritaikysite klasikiniame, moderniame, skandinaviškame ir daugelyje kitų interjerų. Aukštos grakščios kojelės šios kolekcijos baldus daro universalius, patogiai naudojamus, kai, pavyzdžiui, tvarka namuose prižiūrima naudojant dulkių siurblį – robotą.“
Tuos pačius baldus skirtingais padaro apmušalai, kurių Magrės baldų kolekcijoje yra nuo lygaus glotnaus veliūro, kuris pamažu užleidžia vietą austinio tipo audiniams su išraiškingesne tekstūra, iki buklė („boucle“) ir netgi „kailinių“ audinių. Parodoje galima bus pamatyti ne tik atskirus baldus, bet ir vientisą svetainės kambario koncepciją su sofa, foteliu ir staliukais.
Lova seniai nebėra baldas, skirtas vien miegui: joje susirangome su knyga, įsitaisome su nešiojamu kompiuteriu, apsistatome ir maisto dubenėliais. Bus pristatyta minimalistinės estetikos lova užapvalintomis formomis, o galvūgalyje įtaisyta ne tik nusegama atraminė pagalvė. Tai lova, turinti ir nestandartinį apšvietimą, kuris įsijungia nuleidus kojas ant grindų.
Studentų darbais domisi ne tik verslai, bet ir kolekcionieriai
Parodoje „Baldai ir dizaino sprendimai 2022“ Vilniaus dailės akademija (VDA) pristatys iki šiol niekur neeksponuotus studentų ir absolventų darbus: baldus, keramiką, tekstilę iš VDA fakultetų Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Telšiuose.
„Tai jaunatviški objektai: nuo minimalistinių šviestuvų iki baldų iš faneros, modulių, tokių netradicinių medžiagų, kaip popieriaus masė. Bus ir šiek tiek keramikos“, – sako VDA Dizaino inovacijų centro direktorė Audronė Drungilaitė, akcentuodama, kad tai yra prototipai, kurie gali tapti komerciniais produktais.
Studentai seka mados tendencijas, turi naujų idėjų, todėl, kaip pastebi VDA atstovė, tai gali būti gera proga verslams, ypač, kai ima stigti polėkio, darosi itin atsargūs ir rizikuoja tapti nuobodžiais. „Darbiniai studentų raumenys“ gali tapti naujomis verslo idėjomis. Artėjant studentų praktikai, įmonėms tai gali būti ne tik galimybė rasti sau praktikantą, bet ir užsiauginti naują darbuotoją.
Neretai studentų darbais domisi kolekcionieriai, kurių nuojauta leidžia atpažinti būsimus garsius autorius, ir įsigyti gaminių, kurių vertė laikui bėgant tik didės – kolekcinis dizainas tampa vis populiaresnis.
LITEXPO vienu metu – balandžio 20–23 d. – vyks dvi susijusios parodos: RESTA bei „Baldai ir dizaino sprendimai 2022“. Tai galimybė vizualizuoti savo namus nuo projekto, sienų iki interjero.