Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
Pavasarinė namų tvarka: ką svarbu žinoti ir kaip sukurti idealią švarą?

Pavasarinė namų tvarka: ką svarbu žinoti ir kaip sukurti idealią švarą?

Žinote tą ramybės ir harmonijos jausmą, kuris supa tvarkingus, ką tik išvalytus namus? Pavasarį jo ypač norisi – juk atbunda gamta, prasideda naujas, ilgai lauktas šiltasis sezonas, todėl daugelis skuba tam pasiruošti ir namuose.

Išlaikyti švarius namus būtina ne tik dėl akiai gražaus vaizdo ar malonaus kvapo, bet ir kiekvieno namų gyventojo sveikatos. Reguliarus namų valymas gali padėti apsisaugoti nuo susirgimų, išvengti alergijos ar astmos priepuolių. Valymo metu pašalinami mikrobai, nešvarumai ir dulkės, todėl pagerėja patalpų oro kokybė, o namuose kaipmat jaučiamas gaivumo dvelksmas.

Prekybos tinklo „Senukai“ ekspertai pateikė patarimų, kaip efektyviai ir paprastai atlikti pavasarinę namų tvarką bei atskleidė, kokie įrenginiai gali palengvinti šį procesą.

Namų ruošai reikia pasiruošti

Namų tvarkymąsi galima paversi maloniu procesu, kuris suburs visus šeimos narius. Negana to, komandinis valymas yra vienas geriausių būdų išvalyti namus itin greitai. Iš anksto suplanuokite laiką ir paskirkite užduotis kiekvienam šeimos nariui.

Specialistų teigimu, kad namų valymo procesas būtų itin sklandus, svarbu jam pasiruošti iš anksto. Prieš pradedant valymą, surinkite visus daiktus, kurie yra ne savo vietoje ir sudėkite juos ten, kur reikia. Tvarkykite visus namus vienu metu, o ne atskirus jų kambarius. Jeigu namas dviejų aukštų – pradėkite valyti iš viršaus ir judėkite į apačią.

Dulkių valymui pasitelkiamos technologijos

Prieš pradėdami valyti dulkes, pakeiskite miegamuosiuose patalynes ir įsitikinkite, kad lubų ventiliatoriai yra išjungti. Dulkių valymui naudokite mikropluošto šluostę ir priemones, tinkančias valomų daiktų ar baldų paviršiams.

Šiuolaikiniuose namuose išspręsti buities iššūkius dažnai padeda technologijos, todėl šiandien išvalyti grindis yra paprasčiau nei bet kada anksčiau. Robotas siurblys, siurblys-šluota ar plaunantis dulkių siurblys yra nepamainomi pagalbininkai, kurie ne tik kruopščiai siurbia ir išvalo grindis, bet ir padeda lengvai palaikyti kasdienę švarą.

Ekspertai pastebi, kad greitėjant gyvenimo tempui ir liekant vis mažiau laiko namų ruoštos darbams, išmanių buities prietaisų paklausa nuolat auga tiek fizinėse, tiek elektroninėje parduotuvėje.

Spindintys veidrodžiai ir langai

Veidrodžius ir stiklo paviršius specialistai rekomenduoja iš pradžių nuvalyti viena drėgna mikropluošto šluoste, o vėliau juos nusausinti kita. Taip pat, siekiant idealaus rezultato, svarbu naudoti specialiai šiems paviršiams skirtas valymo priemones.

Langų valymas kartais gali kelti tikrų iššūkių – dažnu atveju tai pareikalauja ypač daug laiko, tačiau ne visada garantuojami puikūs rezultatai. Vis dažniau į pagalbą pasitelkiamos šiuolaikinės technologijos – langų valymo robotai. Negana to, kad šiais įrenginiais galima lengvai išvalyti langus, jie taip pat puikiai pasirūpina veidrodžių, stiklinių stalų, veidrodinių paviršių ar net plytelių švara.

Sutelkite dėmesį į vonias, kriaukles ir tualetus

Vonia ir virtuvė yra tos namų patalpos, kurios reikalauja ypatingos švaros – juk ten praleidžiame daugiausiai laiko. Specialistų teigimu, norint išlaikyti nepriekaištingą kriauklių, vonios, dušo ar tualeto švarą, jų priežiūrai būtina naudoti tik specialiai tam skirtas priemones.

Tiek vonioje, tiek virtuvėje ypač svarbus valymo reguliarumas – čia gali kauptis įvairūs mikrobai, todėl siekiant to išvengti, reikia nuolat palaikyti švarą. Specialistai taip pat primena, kad vonioje gali lengvai atsirasti pelėsis, todėl būtina tinkamai vėdinti patalpą.

Užduotys, kurių nereikia atlikti kasdien

Siekiant, kad namai visada būtų nepriekaištingai švarūs, svarbu nuosekliai prižiūrėti tvarką – laikyti daiktus jiems skirtose vietose, reguliariai valyti paviršius, grindis. Tačiau yra užduočių, kurių nereikia atlikti kasdien, ar net kartą per savaitę – tai minkštų baldų ar kilimų valymas. Šią užduotį specialistai rekomenduoja įtraukti į pavasarinės namų tvarkos organizavimą.

Profesionalų nuomone, retiems, tačiau ganėtinai sudėtingiems švaros darbams namuose, puikiai pasitarnauja valymo garais įrenginiai. Jie ne tik nuvalo, bet ir dezinfekuoja paviršius, taip padėdami palaikyti švarią ir jaukią namų aplinką. Valymo garais įrenginiai leidžia lengvai pasirūpinti minkštų baldų, kilimų, sienų plytelių švara, bet tuo pačiu tinka ir kasdieniams namų tvarkymo darbams.

Ore tvyrantys nešvarumai

Nepriekaištinga namų švara yra neatsiejama nuo malonaus, gaivaus kvapo. Tačiau kartais nepakanka vien nuvalyti paviršius ir išveisti visus namų kampus. Siekiant maksimalaus efekto, specialistai rekomenduoja pasirūpinti ir ore tvyrančių nešvarumų valymu. Juk oro, kuriuo kvėpuojame, kokybė daro didelę įtaką mūsų savijautai.

„Senukų“ ekspertai pastebi, kad pastaruoju metu vis daugiau susidomėjimo susilaukia išmanūs oro valytuvai, kurie automatiškai stebi ir valo orą, bei realiu laiku pateikia jo kokybės informaciją ekrane arba prijungtojoje programoje. Tokių valytuvų pagalba surenkami tiek didžiausi, tiek mažesni aplinkoje esantys nešvarumai, pašalinamas nemalonus kvapas ir išpučiamas tik švarus oras.

Norint, kad namuose būtų ne tik grynas, gaivus oras, bet ir vyrautų malonus aromatas, į pagalbą galima pasitelkti difuzorius – eterinių aliejų garintuvus. Tokie prietaisai veikia garindami eterinį aliejų ir užpildydami patalpą maloniu kvapu. Difuzoriaus naudojimas gali tapti puikiu finaliniu pavasarinės namų tvarkos akcentu.

Valymo įrankiams irgi reikia priežiūros

Dažnai pamirštama namų valymo dalis yra valymo įrankių priežiūra. Naudoti nešvarią šluotą, šluostę ar dulkių siurblį pilnu maišu yra neefektyvu, taip namų ruošai sugaišite daug daugiau laiko. Svarbu ir kad visos valymo priemonės būtų laikomos vienoje vietoje, taip kaskart prieš tvarkantis nereikės gaišti laiko jų ieškant.

Išmanieji buities prietaisai, tokie kaip dulkių siurbliai robotai, langų valymo robotai ar kiti įrenginiai, taip pat reikalauja priežiūros. Juk norisi, kad aukštos kokybės prietaisai tarnautų kuo ilgiau. Dėl to svarbu vadovautis jų instrukcija, tinkamai juos naudoti ir prižiūrėti, primena „Senukų“ ekspertai.

Mano išsaugoti straipsniai