Prieš prasidedant pandemijai, darbas biure daugeliui buvo tapęs rutina, biurai buvo transformuojami į bendravimą skatinančias erdves, kuriose darbuotojai galėtų praleisti beveik visą dieną — bendrauti, sportuoti, valgyti, žaisti žaidimus.
Visgi, karantinas pertvarkė šiuolaikinius biurus: dezinfekcinio skysčio buteliukas tapo neatsiejamu atributu, sumontuotos darbuotojus atskiriančios sienelės, darbo pamainos planuojamos taip, kad žmonių srautai kiek įmanoma mažiau maišytųsi.
Esminis pokytis įvyko ir namų erdvėje. Daugelį metų darbo kambarys buvęs prabangių interjerų elementu, šiandien tapo reikalingu atributu ir mažesniuose būstuose. Įvedus griežtus apribojimus likti namuose, staiga teko prisitaikyti. Trumpam padirbėjimui ar prisijungimui prie elektroninio pašto seniau puikiai tikusi sofa tapo nebe tokia patogi, kai ant jos tenka praleisti dirbant visą dieną. Nors ir nedidelės darbo vietos, kurioje būtų galima susikaupti ir atsiriboti nuo namų aplinkos, svarba staiga išaugo.
Elektroniniai pardavimo kanalai — neatsiejamas karantino laikotarpio prekybos įrankis
„Daugeliui šalių įvedus taisykles likti namie, ženkliai išaugo elektroninių užklausų skaičius. Rašomųjų stalų poreikis augo taip pat, vienareikšmiškai EMKO kolekcijos bestseleriu tapo dizainerio Mariaus Valaičio kurtas lietuviško uosio darbo stalas „4.9“ su dviem funkcionaliais stalčiais.“ — teigia EMKO pardavimų vadovė Inga Markovska-Malinauskė. Lakoniškas dizainas, aukštos kokybės medžiagos, panašu, kad tapo itin priimtinos įsirenginėjant darbo vietą namuose. Daugiausiai šių stalų iškeliavo į Vokietiją, Prancūziją ir Didžiąją Britaniją.
Dalinamės keletu patarimų, kaip įsirengti patogią darbo vietą:
- Darbo stalas su stalčiais. Baigus darbo dieną namuose ant stalviršio likę dokumentai primena darbinius rūpesčius, todėl rekomenduotina kasdien susitvarkyti darbo vietą. Papildoma vieta daiktų pasidėjimui yra didelis privalumas — kompiuterio laidas, kanceliarinės prekės ar stiklinė vandens turi būti pasiekiami ranka, tačiau kartu netrukdyti laisvai judėti.
- Tvirta kėdė. Darbo kėdė turi turėti atramą, tačiau negali būti pernelyg minkšta, kad neimtų miegas.
- Tinkamas apšvietimas. Dešiniarankiams žmonėms būtinas apšvietimas iš kairės, kad ranka nesukurtų šešėlio ant popieriaus lapo, todėl darbo stalą pravartu įkurdinti kuo arčiau lango arba dirbtinės šviesos šaltinį statyti kairiau (kairiarankiams priešingai).
- Natūralaus pluošto kilimas. Švelnus ir minkštas kilimas gali puikiai pasitarnauti trumpai darbo pertraukėlei. Rekomenduojama dirbant namuose bent trumpam išsispirti iš šlepečių, atlikti kaklo, rankų ar kojų mankštą.
- Augalai. Žalia spalva veikia pozityviai, kompensuoja gamtinės aplinkos trūkumą.
Nauji įpročiai
Nei viena iš šiais laikais gyvenančių kartų su panašia pandemine situacija nebuvo susidūrusi seniau, todėl baimė dėl savo ir artimųjų gyvybės, finansų ir ateities planų privertė į kasdienius dalykus žiūrėti kitaip. Niekas nežino, kaip seksis susidoroti su virusu, tačiau akivaizdu, kad žmonių įpročiai keisis — kokybiškai įrengta darbo vieta namuose taps garantu, kad net ir sudėtingais laikais darbai nesustotų.