Visi, kas namuose turi indaplovę, negali nesutikti, kad tai genialus išradimas, prie kurio labai greit pripranti, ir be jo jau sunkiai įsivaizduoji savo kasdienybę. Tačiau neretai mes indus į ją sudedame bet kaip, o po to stebimės, kodėl pasibaigus plovimo ciklui jie nėra tokie švarūs, kokius tikėjomės išimti.
Jei norite, kad indai po kiekvieno plovimo būtų švarūs, spindintys ir sausi, įsitikinkite, ar nedarote dažniausiai pasitaikančių indaplovės naudojimo klaidų, kurias išvardijo „Apartment Therapy“. Taip pat pateikiamos ir gairės, kaip klaidų išvengti arba jas ištaisyti.
Perkrauta indaplovė
Kad ir kiek indų susikauptų per dieną, jei per daug jų sukrausite į indaplovę, didelė tikimybė, kad kai kurie jų liks nešvarūs. Geriau kelis indus išplauti rankomis arba atidėti iki kito plovimo ciklo, nei krauti ant viršaus tikintis, kad vis vien kažkaip išsiplaus. Jei vieta skirta vienai lėkštei, į ją ir dėkite tik vieną lėkštę, o ne dvi. Labai svarbu indus sudėti taisyklingai – visų pirma didesnius, o tik po to mažesnius – įrankius, puodelius ir kt.
Atskirkite įrankius
Kad indai būtų švarūs, į indaplovę teisingai sudėti reikia ne tik lėkštes, dubenėlius ir puodelius, bet ir įrankius, kuriems paprastai yra skirtas atskiras stalčius arba krepšelis. Šakutes dėkite prie šakučių, šakštus prie šaukštų, peilius prie peilių – stenkitės nesumaišyti jų visų tarpusavyje. Taip įrankiai lengviau išsiplaus, be to, pasibaigus plovimo ciklui, juos bus lengviau išimti, nes nereikės atskirai rūšiuoti. Tik turėkite omenyje – jei į vieną vietą sudėsite daug šakučių arba šaukštų, įrankiai glausis vieni prie kitų ir tvarkingai neišsiplaus. Todėl rekomenduojama kai kuriuos įrankius dėti atvirkščiai, pavyzdžiui, peilius ašmenimis į apačią arba šakutes dantukais į viršų.
Tinkama tvarka
Tai, kokie švarūs bus indai, priklauso ne vien nuo plovimo priemonės – labai dažnai indai tinkamai neišplaunami todėl, kad į indaplovę juos neteisingai sudedame. Pavyzdžiui, norėdami išplauti didelę pjaustymo lentą arba kepimo skardą, niekada nedėkite jų į apačią prie durelių, nes jos blokuos plovimo priemonės išpurškimą ant indų.
Didelius indus visada dėkite apatinio skyriaus šonuose. Nepamirškite, kad dubenėlius visada reikia dėti apverstus, o ir kitus indus reikia dėti taip, kad juose nesusikauptų skystis.
Švarus filtras
Dar viena priežastis, kodėl indai po plovimo nėra švarūs ir spindintys – galbūt filtre susikaupė per daug maisto likučių. Kaskart pasibaigus plovimo ciklui ir po to, kai išimate visus indus, patikrinkite, ar filtro viduje nėra maisto likučių. Jei yra, būtinai juos išimkite ir išmeskite. Taip pat labai svarbu nedėti į indaplovę labai nešvarių indų, pavyzdžiui, aplipusiais salotų lapais, maisto liekanomis, nes tai trukdys kruopščiai išplauti daugumą indų. Dar viena svarbi taisyklė – nepamirškite reguliariai plauti pačios indaplovės.
Skirtingos medžiagos
Indaplovė iki galo neišplauna indų ir tada, kai vienu metu plauni gaminiai iš stiklo, plastiko ir silikono. Ant silikono ir plastiko lieka vandens lašelių, kurie trikdo likusių indų džiovinimą.