53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
Gudrybės

Gudrybės, kad žvakės degtų ilgiau

Degančios žvakės namuose sukuria stebuklingą, jaukią atmosferą, nuteikia romantiškai. Žvakės liepsna padeda atsipalaiduoti. Ir kartais taip norisi, kad žvakės, ypač tos, kurios yra labai gražios arba labai maloniai kvepia, savo liepsna mus džiugintų kuo ilgiau. Kaip galima pasiekti šį tikslą?

Visų pirma reikėtų nepamiršti, kad tai, kiek laiko žvakė dega, priklauso nuo medžiagos, iš kurios ji yra pagaminta. Ilgiausiai tarnauja gelinės žvakės. Gaminiai iš natūralaus vaško (bičių) taip pat dega gana ilgai. O štai pigios parafininės žvakės sudega akimirksniu. Tačiau yra nemažai būdų, kurie padės pailginti žvakės tarnavimo laiką.

Patarimai, kad žvakė degtų ilgiau ir ryškiau

Tam, kad žvakė nerūktų, kad degtų tolygiai ir ilgai, visų pirma prieš naudojimą reikia pakirpti jos dagtį. Kuo trumpesnis dagtis, tuo ilgiau žvakė tarnaus. Dagtį pakirpti rekomenduojama ir žvakės naudojimo metu. Tai daryti galima negesinant ugnies, o kirpti reikėtų aštriomis plonomis žirklėmis.

Kaip bebūtų keista, bet „sušaldytos“ žvakės dega gerokai ilgiau nei tos, kurios ilgą laiką stovėjo nenaudojamos šiltame kambaryje. Prieš uždegant žvakę reikėtų ją apsukti folija ir valandą-pusantros palaikyti šaldytuve. Negalima palikti žvakės šaldymo kameroje! Kitaip ji arba sutrūkinės arba apskritai suskils.

Svarbu stebėti uždegtos žvakės liepsną. Jei ji labai stipri, nuolat virpa – vaškas/parafinas/gelis tirps netolygiai. Dėl to žvakė gali daug greičiau sudegti. Todėl nerekomenduojama degančių žvakių statyti prie pravirų langų, kondicionierių ar ventiliatorių, palikti jų skersvėjyje.

Shutterstock

Muilas ir druska pailgina žvakės tarnavimo laiką

Tam tikra apsauginė plėvelė ant žvakės paviršiaus leis jai degti du-tris kartus ilgiau. Apsauginę plėvelę galima pagaminti keliais būdais:

*iš koncentruoto druskos tirpalo: į stiklinę vandens reikia įberti kelis didelius šaukštus paprastos druskos, gerai išmaišyti, tada į tirpalą panardinti žvakę, palikti 30-40 sekundžių, po to ištraukus išdžiovinti, o kai išdžius – naudoti;

*iš paprasto muilo: būtent muilo plėvelė, kurios visiškai nesimato ant vaško ar parafino paviršiaus, apsaugo žvakę, neleidžia jai ištižti ir greitai sudegti; geriausia naudoti paprastą ūkinį muilą, juo gausiai išsimuiluoti rankas, ištrinti jomis žvakę ir palikti džiūti bent valandą.

Turėkite omenyje: apsauginę plėvelę ant žvakės paviršiaus reikia gaminti prieš pat naudojimą. Plėvelė – druskos ar muilo – turi būti be pažeidimų, kitaip reikalingo poveikio nebus.

Mano išsaugoti straipsniai