Skaitytoja Jūratė atsiuntė buto planą su pagalbos šauksmu – kaip suplanuoti 47 kv.m butą. Kadangi erdvė maža, reikėjo pasukti galvą, kaip ją suplanuoti ir praktiškai, ir stilingai. Tam į pagalbą pasikvietėme interjero architektę Viktoriją Emde ir dizainerę Dianą Kenstavičiūtę.
Iš seno buto plano matome, kad šis butas pasižymi aukštomis lubomis, langais į vakarų pusę, židiniu. Kaip vieną didžiausių problemų skaitytoja įvardino labai nepatogiai įmontuotą vonią su tualetu.
Viktorijos Emde ir Dianos Kenstavičiūtės patarimai:
Pradedant projektuoti būstą, svarbiausia, suprasti gyventojų poreikius, įpročius: ar tai žmonės propaguojantys aktyvų gyvenimo būdą, ar mėgstantys laisvalaikį leisti ramiai ir pasyviai.
Taip pat reikia išsiaiškinti ar tai erdvė, kurioje dažnai lankosi svečiai, ar namai – uždara erdvė, kurioje tesinori atsigauti nuo kasdieninio lėkimo.
Kitas aspektas – ar būsto šeimininkai prisiriša prie daiktų, ar juos lengvai išmeta ir nemėgsta kaupti. Taip pat svarbu žinoti, ar namuose yra augintinis, kuriam taip pat gali reikėti atskiros erdvės.
Vyrauja mitas, jog maža erdvė riboja interjero kūrimo galimybes, tačiau tai yra mitas. Net ir maža erdvė, pasirinkimus teisingus sprendimus, gali visapusiškai atspindėti jūsų asmenybę ir išspręsti buities problemas.
Kadangi skaitytojos nepažįstame, leidome sau improvizuoti ir pateikiame tris interjero išdėstymo variantus.
1. „Meilė detalėms“
Šis būstas pritaikytas žmogui, kuris mėgsta leisti laiką namuose su draugais, dažnai sulaukia svečių. Todėl virtuvės erdvę pratęsia minkštasuolis, didelis stalas, kur vyksta jaukios draugų vakarienės. Miegamasis atskirtas ažūrine stumdoma pertvara, todėl lieka erdvumo net ir ją uždarius. O likus namie, kai išeina svečiai, atsiveria visas buto vaizdas.
Miegamojo zoną papildo krosnis ir nedidelė lentyna mėgstamiausioms knygoms – ramesniems vakarams. Dažnai girdime, kad „kaip norėčiau vėl turėti vonią, pagulėti joje po sunkios darbo dienos“, todėl siūlome padidinti vonios kambarį ir mėgautis karšta vonia šaltais žiemos vakarais. Šiame būste labai svarbu detalės: kolekcijos, prisiminimai, kelionių nuotraukos. Naudojami šilti atspalviai, žemės spalvos.
2. „Miesto ritmu“
Tai būstas aktyviai gyvenančiam žmogui. Mylinčiam madą, šiuolaikinį meną, greitą gyvenimo ritmą. Virtuvės zona pritaikyta, kad galėtumėte greitai užkasti, bet ne ilgai vakarieniauti, nes šis gyventojas ne tiek daug laiko leidžia gamindamas namie.
Svetainės zona pritaikyta žiūrėti filmus, koncertus. Todėl sofą atitraukiame toliau ir kabiname projektorių.
Siūlome įsirengti erdvią drabužinę, kur tvarkingai kabėtų darbo kostiumėliai, laisvalaikio rūbai, apranga aktyviam poilsiui. Suprojektavome didesnį miegamąjį, kuriame po darbo dienos su knyga smagu pasėdėti prie židinio. Taip pat miegamajame siūlome neįprastą puošmeną – manekeną, ant kurio mados mylėtoja galėtų aprengti jai labiausiai patinkančią suknelę ar papuošti naujausiu pirkiniu.
3. „1+1=3“
Paskutinysis mūsų variantas yra skirtas tam, kad visuomet būtumėte kupini gyvenimo džiaugsmo. Šis būstas tinkamas auginti mažus vaikus. Kadangi, ne visuomet jauna pora spėja ar turi galimybių persikelti į didesnį būstą, tokiu atveju, svarbu apgalvoti kitokį išplanavimą.
Aukštesnėje dalyje aukštis 3,4 m, ten siūlytumėme daryti antresolę, geriausia 2 m aukštyje, o viršuje vaiko ar vaikų miegamąją dalį. Žinoma, tai nėra įprastas aukštis, o žemos lubos, tačiau vaikams tiek pakaktų. Be to, gyvenamoji zona būtų apačioje. Ir svarbiausia, kad erdvės būtų visiems šeimos nariams.
Svetainėje galima parinkti nemažą minkštą sofą, kuri galėtų tapti šeimos traukos centru. Svarbi ir virtuvės zona, nes pagausėjus šeimai, joje praleidžiama dar daugiau laiko. Tam pasitarnautų didžiulis stalas, prie kurio tilptų visa šeima.