ŽURNALAS MANO NAMAI JAU 30 METŲ SU JUMIS
6 mitai apie karkasinius namus

6 mitai apie karkasinius namus

Lietuvoje – vis daugiau svarstančiųjų galimybę pasistatyti surenkamą skydinį-karkasinį namą. Tačiau neretai žmones stabdo mitai apie šio tipo būstus.

Skydinius–karkasinius namus gaminančios bendrovės „Kriautė“ vadovas Rokas Lukošius įvardija šešis dažniausiai sutinkamus mitus apie šio tipo būstus.

1. Nepatvarus. Žmonės dažnai nuogąstauja, kad tokie namai gali neatlaikyti stipresnio vėjo ar kitokių gamtos stichijų. Jei namas gerai suprojektuotas ir naudojamas kokybiškas medis – jie itin patvarūs. Dažnai medinio karkaso namai specialiai parenkami seismiškai aktyviose zonose būtent dėl savo tvirtumo bei atsparumo savybių.

2. Neilgaamžis. Kalbant apie ilgaamžiškumą svarbiausias yra kokybės klausimas, nesvarbu koks yra nuo namo konstrukcijos tipas. Skydiniai–karkasiniai namai yra gaminami pagal itin tikslų projektą gamykloje, po stogu, o ne statomi lauko sąlygomis, kaip paprasti karkasiniai namai. Tai leidžia išvengti lietaus ir kitų gamtos reiškinių poveikio medžiagoms, todėl tokie namai yra kokybiški ir tarnaus tikrai ilgai. Paprastai namas greičiau pasensta morališkai ir technologiškai nei susidėvi jo laikančios konstrukcijos. Pasaulyje yra daug medinių namų, kurių amžius viršija 150 metų ir jie vis dar naudojami pagal jų paskirtį. Tad jei namas bus pastatytas ir prižiūrimas kokybiškai, galima tikėtis, kad jame gyvens ne viena karta.

Gamintojo nuotr.

3. Nelaiko šilumos. Kokybiškai pagamintas ir sumontuotas namas yra itin sandarus ir išlaiko sandarumo arba vakuuminį testą, kurio metu išmatuojamas namo pralaidumas. Šiluminės savybės būtent ir yra pagrindinis šių namų pranašumas.

4. Mažas plotas. Skydinėms konstrukcijoms didesnis plotas – ne problema. Technologijos leidžia efektyviai gaminti tiek itin nedidelius namelius, tiek ir didelius namus mėgstantiems erdvę.

Daugelis mano, kad karkasinių namų konstrukcijos tinkamos tik mažiems nameliams, bet iš skydinių namų konstrukcijų galima pastatyti kur kas rimtesnius statinius ar jų kompleksus. Gaminami ne tik individualūs namai, bet ir kotedžai, kelių aukštų daugiabučiai.

Gamintojo nuotr.

5. Serijinė gamyba – prasta kokybė. Atvirkščiai – automatizavimas padeda išvengti klaidų, namas pagaminamas gamykloje (ne statybų aikštelėje), kur geriau galima užtikrinti kokybę, ištaisomos pasikartojančios klaidos, viskas daroma pagal tikslius darbo projektus.

6. Prasta garso izoliacija. Garso izoliacija yra pakankamai aukšto lygio. Vidaus izoliacija taip pat naudojama kiekvienoje atitvarinėje sienoje. Priklausomai nuo aukštų skaičiaus bei poreikio gali būti įrengiamos papildomos garso slopinimo medžiagos.

Mano išsaugoti straipsniai