Mažas namelis sode ar sodyboje – nepakeičiamas statinys, atliekantis daugybę funkcijų, suteikiantis galimybę pailsėti ir padirbėti gamtos prieglobstyje. O kūrybiškai, originaliai ir patogiai jį įrengti nereikia nei parduotų vasarų, nei ypatingos profesinės patirties: mažą erdvę paprasta suvaldyti, aplinką lengva „kontroliuoti“, todėl jis toks mielas ir jaukus.
Vientisas motyvas
Mažo statinio architektūrinis sprendimas gali būti įdomus arba nelabai patrauklus, tačiau net ir šį trūkumą įmanoma paversti privalumu, namelį apželdinus taip, kad taptų kraštovaizdžio puošmena. Siauras augalų ruoželis dengia neišvaizdų pamatą, aukščiau ant sienų sukabinti stilingi vazonai su gėlėmis skirti sienoms pridengti – šviesiame jų fone gražiai išryškėja žiedų spalvos. Dar aukščiau įgyvendintas įdomiausias sprendimas – namelio stogas apželdintas lyg gėlynas. Vientisa takelio akmenų, vazonų ir dekoratyvių aksesuarų spalvinė gama dar labiau išryškina santūrų (juk ir dydis santūrus…) dizainą.
Smagi trobelė
Pabrėžtinai linksmos spalvos ir šiek tiek akiplėšiškas dekoras turi pateisinamą priežastį – tokio statinio dydis kelia asociacijų su lėlių nameliu, tad šią temą visada galima vystyti ir toliau… Puošnios hortenzijos čia taip pat neatsitiktinės, o skirtos dar labiau atkreipti dėmesį.
Gera idėja
Net jei namelis skirtas tik sodo inventoriui laikyti ir tėra paprasčiausias sandėliukas, niekas netrukdo jo „patempti“ aukštesnio statuso link. Ant aklinų sienų langus galima imituoti. Pritvirtinkite senus rėmus, juos išradingai ir įtikinamai nudažykite. O „pagavus kablį“ gal kils noras ir langines, ir duris nutapyti – kas žino, kur vaizduotė nuneš…
Detalės – visagalės
Išraiškingas statinio dekoras apgalvotas iki menkiausių smulkmenų. Baltai nudažyti statramsčiai, gegnės, langų rėmai ir durys suteikia statiniui lengvumo, spalvinės gamos kontrastas išryškina kiekvieną dekoro detalę. Net ir poilsio vieta skirta tik siauram namiškių ratui, nes viskas čia juk turi būti labai kompaktiška.
Stilingas sprendimas
Poilsio vieta dekoruota keliais tikslingai parinktais elementais – kas, jei ne ažūrinės kėdės, lengva vėjyje besiplaikstanti staltiesė geriausiai atskleidžia jos paskirtį, o, svarbiausia, dera prie namelio, pakartoja jo motyvus – langų formą, raižinius.
Augalų apsupty
Neretai namelio architektūrinis sprendimas dėl vienokių ar kitokių priežasčių gali nelabai derėti prie kitų, gerokai masyvesnių tame pačiame sklype esančių pastatų. Vienas paprasčiausių būdų išvengti tokio disonanso – mažylį apželdinti taip, kad jis kuo labiau susilietų su kraštovaizdžiu ir į akis nekristų jo architektūriška prigimtis. Žali, rudi atspalviai tokiu atveju nepamainomi. Kaip ir šalia augančios aukštaūgės gėlės ar išsišakoję krūmai ir medžiai.
Tobula kompozicija
Statinio dydis, sklypo plotas, mažoji architektūra, gėlynai ir sodo aksesuarai proporcingai suderinti, todėl matomą vaizdą suvokiame kaip harmoningą visumą, net nesusimąstydami, didelė tai ar maža erdvė… Stačiakampiame sklype namelis pasuktas 45 laipsnių kampu – šis vizualus triukas kraštovaizdžiui suteikia dinamikos. Kadangi įstrižos linijos ilgesnės nei statmenos, jos praplečia erdvę ir priverčia žvilgsnį krypti į šoną.
Kitaip žiūrėti, kitaip matyti
Daugelis mūsų vaikystėje tikriausiai būtume atidavę viską pasaulyje už tikrą namelį medyje. Jei tokio neturėjome, statėme palapinę iš šakų, bet „namu“ ją galima pavadinti tik su išlygomis… Kitas reikalas, jei tuo užsiima suaugusieji, medyje įrengiantys tikrai jaukų statinį, – gal ne tik vaikams, bet ir sau. Beje, namelių medžiuose mada pas mus atkeliavo iš Amerikos – ten jie dažnai statomi vaikams žaisti. O laikui bėgant tokie namukai peržengė vien šią – ribotą – funkciją ir tapo savarankiška architektūros atmaina, suteikiančia mums galimybę patirti netikėtų įspūdžių, pabūti vienumoje su gamta, pažvelgti į aplinką labai netikėtu (bent jau žmogui) kampu. Tad nieko keista, kad visame pasaulyje išpopuliarėjo medžiuose suprojektuoti gyvenamieji namai, viešbučiai, kavinės ar poilsinės – jais didžiuojasi garsūs architektų biurai.
Kaimiškoji prigimtis
Kaip matome pagrindinėje nuotraukoje, kaimiškosios savo prigimties namelis neturėtų „gėdytis“, tad ne visus darbo įrankius ar rakandus būtina paslėpti. Apgalvotai sudėlioti, papildyti mielais vintažiniais aksesuarais jie atlieka svarbų puošybos vaidmenį. Spalvų paletė susieja namelio interjerą su aplinka, paklūsta šio sodo kampelio eksterjero dėsniams, o induose pasodinti augalai suteikia jam išbaigtumo.