53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
Interjero dizainerė pataria: kuriame namų interjerą ‒ kur galima pataupyti

Interjero dizainerė pataria: kuriame namų interjerą ‒ kur galima pataupyti, o kur to verčiau nedaryti?

Kaip protingai paskirstyti išlaidas, kuriant naują ar atnaujinant pabodusį seną namų interjerą? Kokiems baldams ir įrangai reikėtų nusimatyti daugiau lėšų, o kam išlaidauti neverta? Ir kokias klaidas planuodami ar atlikdami remontą daro daugelis žmonių? Apie visa tai pasakoja interjero dizainerė Gintarė Jarmalavičiūtė, kone kasdien savo darbe susidurianti su tokiomis klientų dilemomis.

Be suplanuoto biudžeto – nė žingsnio

Nenustebinsime pasakę, jog pagrindinė daugelio žmonių daroma klaida yra ta, kad jie puola daryti remonto nesusiplanavę biudžeto. „Būna taip, kad pirmiesiems pirkiniams išleidžiama labai daug pinigų, o daiktams, kuriuos šeima norėtų įsigyti baigiant remontą, jų nebelieka. Nuo tokių nemalonių situacijų apsaugo tik išankstinis planavimas bei išlaidų valdymas“, ‒ sako dizainerė.

Pasak jos, kuriant interjerą savo jėgomis, o ne kreipiantis į interjero dizainerį, pirmiausia reikėtų tiksliai žinoti, kiek lėšų planuojate tam skirti. Taip pat tikslinga pasidomėti, kokios yra įprastinių paslaugų ir prekių kainos rinkoje. Na, o nusibrėžus biudžeto ribas, svarbu jų laikytis. Kitaip būsto įrengimui galite išleisti daugiau, nei tikėjotės, o blogiausiu atveju net gali prireikti skolintis. Kad to išvengtumėte, pasidarykite lentelę ir joje detaliai žymėkitės visas remonto metu patiriamas išlaidas.

Shutterstock

Jei jūsų biudžetas ribotas, neišvengiamai kyla klausimas, kur gi galėtumėte sutaupyti. Dizainerė sako, kad pernelyg išlaidauti neverta tiems baldams, kuriuos vėliau galima nesunkiai pakeisti, bei vaikų kambariui – vaikai greitai auga, o baldai per keletą metų gali ir pabosti ir juos norėsis atnaujinti.

Na, o tokiems elementams, kurių pakeisti be kapitalinio remonto neįmanoma, taupyti griežtai nepatariama. Tai grindų danga, santechnikos įrenginiai, virtuvės baldai bei įranga. Paprastai darant remontą daugiausia lėšų ir „suvalgo“ virtuvė bei vonios kambarys. 

Miegamasis

Miegamajame kambaryje svarbiausi du dalykai ‒ kokybiška lova ir čiužinys, o visa kita priklauso nuo jūsų fantazijos. Gerų rezultatų čia galima pasiekti ir neišleidžiant daug pinigų.

Be lovos, kitas didelis pirkinys miegamajame paprastai būna drabužių spinta. Jei gamintis spintą brangu, galima svarstyti užuolaidomis atskirtos drabužinės variantą. 

Shutterstock

Beje, šiais laikais spinta gali būti ir atvira ‒ parduotuvėse siūloma įvairių modulinių lentynų ir kabyklų sistemų, kurias derinant galima pasiekti labai patrauklių rezultatų. Vietoje nemažai kainuojančių naktinių spintelių dizainerė siūlo pasistatyti mažus staliukus. Jais galite sukurti itin žaismingą miegamojo nuotaiką.

Shutterstock

Vonios kambarys

Vonios kambaryje svarbiausia netaupyti santechnikos įrenginiams. Taip pat reikėtų gerai apgalvoti, ar verta visą vonios kambario plotą dengti plytelėmis. Pasvarstykite: o gal dalį ploto, kur tiesiogiai nepatenka drėgmė, galima nudažyti. 

Shutterstock

Norint vonios kambariui išleisti kiek mažiau, galima rinktis ne pačias brangiausias plyteles ‒ svarbu, kad jos būtų kokybiškos. Plyteles reikia pirkti tik iš patikimo gamintojo, tačiau visai nebūtina rinktis pačios naujausios kolekcijos. Seniau į gamybą paleistos kolekcijos yra žymiai pigesnės.

Virtuvė

Virtuvė turi būti patogi ir kokybiška, jos baldai pagaminti iš praktiškų medžiagų. Tai ta namų vieta, kur praleidžiama labai daug laiko, ji kasdien aktyviai naudojama, todėl čia rekomenduojama rinktis aukščiausios kokybės gaminius. 

Shutterstock

Įsirengiant virtuvę vienas svarbiausių pirkinių yra stalviršis, jis turi būti neteplus, atsparus pažeidimams, nesibraižantis. O praktiškiausios virtuvinių spintelių plokštės yra vidutinio spalvos tono (t.y. nei per šviesaus, nei per tamsaus), medžio imitacijos. Jas galima rinktis ir iš mažesnes kainas siūlančio gamintojo.

Shutterstock

Svetainė

Erdvėje, kurioje visi leidžia laiką kartu, svarbiausia, kad baldai būtų patogūs, praktiški ir kuo ilgaamžiškesni. Dabartinė svetainės ir valgomojo baldų pasiūla didžiulė, tad tikrai verta pasidomėti įvairiomis alternatyvomis ir lyginti kainas. Įdėjus šiek tiek pastangų, galima rasti išties kokybiškų ir nebrangių baldų. 

Shutterstock

Centrinis kambario elementas ‒ sofa ‒ turi būti tvirta, atspari dėvėjimuisi ir ilgaamžė, todėl jai geriau netaupyti. O štai kavos staliuką ir kėdes rinkitės pigesnius, nes po keleto metų juos galėsite pakeisti naujais.

Vaikų kambarys

Vaikų kambariui tikrai neverta išlaidauti ‒ juk po kelerių metų šiaip ar taip teks keisti šio kambario dizainą ir baldus. Mažyliams augant, tampant paaugliais ne tik keičiasi jų pomėgiai ir poreikiai, bet ir senieji baldai tampa paprasčiausiai per maži. 

Shutterstock

Puikių ir palyginti nebrangių vaiko ir jaunuolio kambario baldų bei aksesuarų galima rasti namų interjero prekių parduotuvėse, tokiose kaip „Ikea“.

Darbo kambarys

Darbo kambario ašis ‒ patogus ir kokybiškas rašomasis stalas. Jis gali būti pagamintas iš įvairių medžiagų, svarbu, kad būtų praktiškas, neteplus, lygaus paviršiaus.

Shutterstock

Ne mažiau svarbu ergonomiška biuro kėdė, o kitiems baldams bei dekoro elementams pasitelkus išradingumą pavyktų gerokai sutaupyti. Tarkime, knygoms susidėti galima rasti įvairiausio dizaino nebrangių lentynų ‒ arba net pasigaminti jas pačiam.

Mano išsaugoti straipsniai