ŽURNALAS MANO NAMAI JAU 30 METŲ SU JUMIS
Prabangaus 200 kv.m kotedžo interjeras

Prabangaus 200 kv.m kotedžo interjeras

Prabangi, tačiau jaukumu alsuojanti klasika. Taip būtų galima apibūdinti interjero dizainerės Jovitos Jankauskienės kurto kotedžo interjerą. Gavusi užduotį plikas sienas teturėjusią erdvę paversti jaukiais 5 asmenų namais dizainerė pasakojo susidūrusi su ne vienu iššūkiu.

Šiuo metu kotedže gyvena mama su keturiais vaikais, iš kurių 2 yra paaugliai. 200 kv. m. erdvėje yra ne tik svetainė, valgomasis, virtuvė, drabužinė, darbo kambarys, vonios bei miegamieji, bet ir privati terasa.

Iš plikų sienų – svajonių namai

J. Jankauskienė pasakojo, kad šis kotedžas jai pirmą kartą jį išvydus neturėjo nieko – tai tebuvo plikų sienų kratinys. Tad su gyvenamosios vietos šeimininke jai teko ilgai diskutuoti apie galutinę erdvės viziją. Kadangi namų savininkė turėjo savo tvirtą nuomonę, kas jai yra gražu, darbas vyko sklandžiai. Interjero dizainerei teliko parinkti bendrą stilistiką ir įgyvendinti bendrai sukurtą kotedžo viziją.

„Didžiausias iššūkis man buvo funkcionaliai sukurti visas erdves. Kotedžas buvo pirktas su daline apdaila ir be vidinių pertvarų. Iš viso 3 aukštai. Žinodama šeimininkės poreikius, turėjau sutalpinti pakankamai daug dalykų kiekvienoje zonoje. Ypač pirmojo aukšto erdvėje. Kadangi iš anksto suderinome stilistiką ir pasirinkome abiems patinkančias medžiagas, turėjau daug kūrybinės laisvės jas derindama“, – džiaugėsi interjero dizainerė.

Kotedžo šeimininkė norėjo, kad namuose būtų patogu, jauku ir šilta. Ji taip pat pageidavo, kad namai turėtų savo zonas: šeimyninė, vaikų ir jos pačios – asmeninė, privati erdvė. Tad trys aukštai buvo padalinti pagal jos pageidavimus. Pirmasis aukštas tapo susibūrimo vieta, antrasis – atiteko vaikams, o trečiasis – asmenine kotedžo šeimininkės erdve su išėjimu į didelę terasą.

Ypatingą vaidmenį atlieka apšvietimas

Iš pradžių J. Jankauskienė kotedže suplanavo būsimas erdves, tuomet dėliojo baldus ir apšvietimą. Dizainerė juokauja, kad tikriausiai pirmasis dalykas, kurį suderino su kotedžo šeimininke buvo klasikiniai maži šviestuvai virtuvės balduose.

Ji pabrėžė, kad bene įdomiausiai interjere atrodo patogus apšvietimas ir svetainėje įkurdinta raižyta indauja, kuri vakare pavirsta masyviu šviestuvu.

Kurdama būsimą interjerą J. Jankauskienė pagrindinį dėmesį skyrė patogumui, funkcionalumui, ilgaamžiškumui ir kokybei. Tad galutinis rezultatas yra ne tik gražus, bet ir pasižymi aukšta kokybe.

„Šis interjeras sukurtas su begaliniu užsidegimu. Kiekviena detalė tris kartus iš naujo apgalvota ir pamatuota. Jame vyrauja ypač kokybiškos apdailos medžiagos bei aksesuarai. Interjerą išbaigia labai geri ir prie visumos derantys meno kūriniai. O svarbiausia, šiuose namuose gyvena labai šilti žmones, todėl juose būti – labai jauku ir malonu“, – pasakojo interjero kūrėja.

Įrengtos trys atskiros zonos

Pirmame kotedžo aukšte yra svetainė, valgomasis, virtuvė, drabužinė, sanitarinis mazgas ir darbo kambarys. Šeimininkė pageidavo jaukios svetainės, didelio valgomojo stalo ir didelės virtuvės. Kadangi pastaroji erdvė buvo sukurta kitame patalpos gale, į kurią patekti reikėtų per svetainę, buvo rastas originalus dvi erdves jungiantis sprendimas – pereinama drabužinė. Tad dabar, pavyzdžiui, grįžus namo su pirkiniais, labai patogu juos nešti pro drabužinę.

Svetainėje neliko daug vietos. Tad pagrindiniu akcentu joje tapo marmurinis židinys, virš kurio kabo televizorius.

Antrame aukšte yra vaikų zona. Jame – 3 kambariai ir vaikų vonia. Paaugliai turi po atskirą kambarį, mažosios mergaitės – vieną bendrą.

„Kadangi vaikai greitai auga ir kiekvienas turi savo pomėgius, stengiausi sukurti kiekvienam vaikui priimtiniausią erdvę, kuri dar ilgai būtų patogi. Vyriausiajai dukrai, kaip ir sūnui, atiteko atskiri kambariai. Mergaitės kambaryje dominuoja pastelinės spalvos su rytietiškais elementais.

Sūnaus kambario koloritas tapo juodai baltas – labiau vyriškas. Jo erdvė įdomi tuo, jog lovą įkomponavome į nišą, kurioje yra siena, ištapetuota jaunatvišku tapetu. Taip pat sūnaus kambario akcentu tapo mokyklinės lentos dažais dažytos drabužinės durys. Mažųjų mergaičių kambarys turėjo tapti princesių kambariu, nes kiekviena jų išgyvena tą gražųjį, mergaitišką periodą. Iš kambario mergaitės patenka į didelę drabužinę, kurioje šiuo metu yra ir žaidimų kampas. Vaikų vonios koloritas stilistiškai puikiai įsikomponuoja į visumą, tačiau keli motyvai (dekorinės plytelės su gyvūnais, spalvoti maišytuvai, įmantresni praustuvai) primena, jog čia šeimininkai – vaikai“, – pasakojo dizainerė.

Trečiame aukšte yra miegamasis, vonia su drabužine bei privati terasa. Trečiojo aukšto erdvė buvo pati mažiausia, tačiau joje tilpo ne tik vonia, bet ir didžiulė lova, minkšti foteliai. Miegamojo erdvei pasirinktas aukso spalvos koloritas, tad čia dominuoja blizgūs veidrodiniai paviršiai, gelsvi tonai, aukso spalvos šviestuvai su krištolu.

Tačiau pagrindinis trečio aukšto akcentas – didelė terasa. Vasaros metu ji tampa šeimininkės privačios erdvės pratęsimu, kur išgerti kavos mielai susirenka ne tik visi šeimos nariai, bet ir draugai.

Mano išsaugoti straipsniai