53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
130 kv.m namas Vilniuje: pavasarį pranašaujantis interjeras

130 kv.m namas Vilniuje: pavasarį pranašaujantis interjeras

Interjero autorė Beata Senkevič (interjero dizaino projektavimo studija „Interdio“) pasakoja, kad šis projektas išsiskyrė tuo, kad jai teko neįprasta užduotis – perimti interjero kūrimą po kitos interjero dizainerės padarytos pradžios. Taigi dizainerė susidūrė su nemenku iššūkiu – jai reikėjo laviruoti tarp idėjų, su kuriomis užsakovai jau buvo susigyvenę iš pirminių atliktų darbų, bet drauge užtikrinti tokį rezultatą, kuriuo didžiuotųsi ir ji pati.

Kuriant namų interjerą vieno aukšto name, šeimai svarbiausia buvo išlaikyti erdvės pojūtį, įnešti kuo daugiau šviesos, išlaikyti lengvumo (neperkrauto daiktais ir formomis) jausmą. Kadangi šis namas nėra itin didelis, B. Senkevič priduria, kad norėjosi vientisumo erdvėse. Toks vientisumas buvo kuriamas derinant medžiagas ir spalvas, taip pat daug dėmesio buvo skiriama ergonomikai.

Leonas Garbačauskas

130 kv.m namą sudaro 5 kambariai, 2 vonios kambariai ir pagalbinės patalpos. Interjerą vienijanti tema – „kvėpuojančių“ namų idėja. Dizainerė pasakoja, kad šio namo projektas yra labai gražus, su aukštomis lubomis, dideliais langais, todėl ir gimė tokia idėja. Ji priduria, kad šiuose namuose norėjosi kuo daugiau šviesos ir lengvumo, kad juose būtų galima jaustis lengvai, kvėpuoti atvira krūtine. Ši idėja buvo išpildyta su kaupu: aukštos durys į miegamuosius, koridoriuje įrengtas stoglangis, pripildantis uždarą erdvę natūralia šviesa, šeimininkų ir vaikų kambariai – minimalistiniai, neperkrauti baldais ir spalvomis.

Leonas Garbačauskas

Kitas svarbus, vientisumą kuriantis elementas – spalvos ir medžiagos. Šiame interjere buvo naudotos tik šviesios spalvos (čia dažniausiai sutinkama įvairių atspalvių balta, kuri yra derinama su šviesiu medžiu). Kiekvienoje erdvėje dizainerė stengėsi papildomai surasti ir įsiliejančią akcentinę spalvą, todėl svetainė tapo pilkai violetinė su rudu pustoniu, vaiko kambaryje buvo naudojami melsvi atspalviai, o miegamasis buvo paliktas ramus ir lakoniškas, kaip ir prie jo derantis tėvų vonios kambarys.

Leonas Garbačauskas

Interjero atmosferiškumui sukurti panaudotos medžiagos: medis, metalas ir švelnių atspalvių gobelenas. Gobelenas leido sušvelninti ir nuspalvinti šviesų interjerą lengva, raminančia pilkai violetine spalva, kuri labai harmoningai susiliejo su pasirinkta medžio faktūra bei prigesino baltos šaltumą, kuri buvo naudojama namams šviesinti.

Leonas Garbačauskas

Interjero dizainerė B. Senkevič priduria, kad jai interjeruose labai svarbi yra simetrija, gražiai viena į kitą sueinančios linijos. Pavyzdžiui, siena priešais virtuvės komplektą buvo suprojektuota tomis pačiomis proporcijomis bei iš tų pačių medžiagų, o griežtas linijas sušvelnino jaukiai įsitaisiusi krosnelė.

Leonas Garbačauskas

Taip pat interjere buvo ieškoma kuo daugiau natūralios šviesos, todėl jame atsirado stoglangis bei sprendimas svečių – darbo kambarį priverti stumdomomis durimis. Kadangi ši erdvė yra naudojama tik retkarčiais, norėjosi, kad pro šio kambario langus sklindanti šviesa apšviestų ir koridorių, o atidarytos durys netrukdytų vaikščiojimui.

Leonas Garbačauskas

Leonas Garbačauskas

Vonios kambariuose norėjosi švaros be jokių nereikalingų akcentų. Čia buvo pasirinktos tos pačios kolekcijos, tik dviejų skirtingų spalvų plytelės, kurios dera tarpusavyje, tačiau drauge ir atrodo skirtingai, nematytai.

Leonas Garbačauskas

Miegamieji – mažiausiai pretenzingi kambariai, su minimaliu kiekiu baldų, spalvų, tikros ramybės ir atsipalaidavimo oazės.

Daugiau nuotraukų galerijoje:

Mano išsaugoti straipsniai