Išlaikykite savo veją sveiką ir gražią. Kiekvienai vejai labai svarbus azotas ir skirtingoms vejų rūšims reikalingas jo kiekis skiriasi. Dažnas vejos tręšimas turi įtakos ne tik vejos išvaizdai, tačiau ir priežiūrai. Pavyzdžiui, kuo daugiau tręšite veją, tuo dažniau ją turėsite nupjauti.
Štai keletas dalykų, kuriuos pravartu žinoti.
Tręšimas
Dieną arba dvi prieš tręšimą, kruopščiai palaistykite savo veją. Kai žolė išdžius, tręškite. Tada vėl šiek tiek palaistykite. Antrasis palaistymas yra svarbus, nes jis nuplauna trąšas nuo žolės lapų į dirvą. Taip pat, galima tręšimą suderinti ateinančiu lietumi ir leisti lietui nuplauti trąšas į dirvą. Tik įsitikinkite, kad netręšiate prieš liūtį, nes tada, jūsų trąšos gali būti nuplautos, ypač jei jūsų veja yra ant šlaito. Venkite tręšti sausros metu, kai veja yra parudavusi arba nuvytusi nuo drėgmės trūkumo.
Tręšimas žole
Tręšiant šiuo metodu nupjauta žolė yra paliekama ant vejos. Nupjauta žolė gali suteikti iki 25 procentų jūsų vejai reikalingų trąšų, taip sutaupant jums laiko ir pinigų. Norint tręšti žole, jums nereikia specializuotos mulčiavimo žoliapjovės, tačiau galima pakeisti dabartinį žoliapjovės peilį į mulčiavimo peilį, kuris žolę pjausto mažesniais gabalėliais, kurie greičiau suyra.
Dirvos aeracija
Jei planuojate aeruoti savo veją, nepamirškite jos po to patręšti. Vejos gauna naudos iš dirvos aeracijos, kuri sukuria skylutes dirvoje ir atidengia žolinių augalų šaknų zoną. Šios skylutės leidžia vandeniui, trąšoms ir orui tiesiogiai pasiekti žolės šaknis.
Kompostas kaip trąša
Daug namų savininkų mėgina organines vejos priežiūros praktikas. Komposto naudojimas vejos tręšimui yra vienas iš ekologiškų pasirinkimų vejos priežiūrai. Komposto vejai teikiamą azotą žolės šaknys pasisavina palengva. Kompostas ne tik tręšia žoles, bet taip pat ir pačią dirvą.
Komposte yra mikroorganizmų, mikroelementų ir organinių medžiagų – elementų, kurie maitina dirvožemį ir skatina požeminę aplinką jūsų vejoje. Kada reikėtų naudoti kompostą? Norėdami paskatinti smarkų augimą, ant vejos paskleiskite ploną komposto sluoksnį ankstyvą pavasarį. Kiekvieną kartą planuodami aeruoti, paskleiskite kompostą ant aeruotos vejos, taip praturtindami dirvožemį ir pagerindami šaknų būklę. Taip pat, rekomenduojama kompostą naudoti prieš persėjant veją. Ant pievos pridėkite komposto po kelis kastuvus keliose vietose.
Paskleiskite kompostą tarp žolės augalų naudodami apverstą grėblį. Paskleidus kompostą ant vejos, palaistykite ją, kad padėtumėte kompostui “susilieti” su dirva. Arba leiskite tuo pasirūpinti gamtai suplanuodami komposto sklaidą prieš lietų. Paskutinis komposto sluoksnis turėtų būti pakankamai plonas, kad vis dar matytumėte žolės lapus po jo paskleidimo.