Nusibodo, kad prilyja į balkone sustatytas talpas, balkono kampe lizdus suka kregždės ar tiesiog čia yra per šalta? Šias problemas išsprendžia balkono stiklinimas, tačiau kad išvengtumėte naujų rūpesčių, stiklinimo sistemą reikia atidžiai pasirinkti.
Egzistuoja 3 pagrindinės medžiagos, naudojamos balkono rėmams: aliuminis, plastikas (PVC) ir medis.
Aliumininės stiklinimo sistemos.
Didžiausias jų privalumas – mažas svoris. Tokia konstrukcija nėra sunki, ypač lyginant su plastikiniais langais. Taip pat, skirtingai nuo pastarosios, aliumininė sistema leidžia įgyvendinti įvairesnių konstrukcinių ypatybių. Jos įrengiamos tiek stumdomos tiek stumdomos-atveriamos. Konstrukcijos gali būti ir berėmės – tai reiškia, kad tarp stiklų nėra jokių atramų, nors, žinoma, iš viršaus ir apačios ją prilaiko aliuminio konstrukcijos. Toks sprendimas yra vizualiai lengvesnis, jame matosi kur kas mažiau metalo. Aliuminio konstrukcijas galima uždažyti visomis RAL paletės spalvomis ir tai taip pat suteikia joms pranašumą prieš plastikines sistemas, kurių spalviškumas yra ribotas.
Didžiausias aliuminio sistemų trūkumas yra prasta šilumos varža, todėl balkone su tokia sistema yra ne ką šilčiau nei lauke. Būtent dėl šios priežasties, aliuminio rėmai stiklinimui pasirenkami tada, kai tiesiog norima apsaugoti balkoną nuo kritulių ar paįvairinti dizainą. Stiklinant balkonus naudojami skaidrūs, tonuoti arba grūdinti stiklai.
Plastikinės stiklinimo konstrukcijos.
Šilumos varža yra pats didžiausias plastikinių sistemų privalumas. Plastikiniai balkonų rėmai taip pat yra sandariausi. Dėl šios priežasties, tokia sistema yra nepamainoma norint įrengti šiltą balkoną ar netgi praplėsti vidines patalpas balkono sąskaita. Taip pat toks sprendimas užtikrina gerą garso izoliaciją. Kadangi konstrukciniai elementai praktiškai identiški tam, ką siūlo plastikinių langų gamintojai, rinkdamiesi tokį sprendimą turėsite ir daugiau pasirinkimų. Stiklo paketų pasirinkimo galimybės yra gana plačios – galima rinktis dviejų ar trijų stiklų paketus, paketus su selektyvine šilumą saugančia danga, tonuotais stiklais, paketus su termorėmeliais, gerinančiais stiklo paketo šilumines charakteristikas ir panašiai.
Vis dėlto, reikėtų paminėti, jog tokie sprendimai neišsaugos tiek pat šilumos kiek likusiame būste, todėl norint jame būti ir šaltuoju metų laiku, prireiks atlikti apšiltinimo darbus. Tokios sistemos taip pat yra sunkios (tiek fiziškai, tiek vizualiai), o spalvinė gama pakankamai siaura.
Medinės stiklinimo sistemos.
Balkonų įstiklintų naudojant medinį rėmą dar galime pamatyti nemažai, tačiau daugiausiai jos likę iš anksčiau, kadangi dabar dažniau renkamasi kitas medžiagas. Medienos stiklinimo sistemos turi iš esmės du privalumus – išvaizda ir ekologiškumas. Plastikinių langų gamintojai siūlo medžio imitacijos padengimą, tačiau tikros medienos profilius yra nesunku atskirti. Kitas dalinis privalumas – naudojamos nesunkiai prieinamos medžiagos, tad galima sakyti, toks sprendimas yra artimiausias savininkui, kuris viską nori darytis pats.
Ir vis dėlto, minėtos savybės dažnai neatsveria didžiausio trūkumo – neatsparumo atmosferos poveikiui. Medieną veikia saulė, lietus, šaltis, jos spalva blunka ir ją reikia iš naujo padengti. Be to, kintant temperatūrai, mediena yra linkusi „vaikščioti“.