53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
5 svarbūs langų pasirinkimo kriterijai

5 svarbūs langų pasirinkimo kriterijai

Langų pardavėjai apie langus galėtų kalbėti nesustodami ir ilgai jų klausantis gali pasirodyti, kad tai, kad langų apkaustai gaminami viename ar kitame Vokietijos mieste ar tai, kad viena ar kita įmonė sugeba gaminti didžiausius langus yra patys svarbiausi dalykai. Žinoma, renkantis kiekvienas matome skirtingai, tačiau kurie kriterijai objektyviai yra patys svarbiausi?

1. Lango šilumos laidumas. Jei reikėtų išrinkti patį svarbiausią kriterijų, tai yra lango šilumos laidumas. Šilti langai  taip šį rodiklį akcentuoja gamintojai savo reklamose.Kaip žinia, langas susideda iš rėmo ir stiklo. Kiekvienas iš šių dviejų komponentų turi savo laidumą. Tiesa, renkantis dažniausiai aktualiausias viso lango laidumas, žymimas Uw, kur U reiškia šilumos perdavimo koeficientą, o w  žodį window (angl. langas). Visi dydžiai matuojami W/m2K. Didesnį nei vienetas rodiklį turintys langai laikomi vidutiniškai šiltais, tačiau ir toks rodiklis vis dar telpa po statybos techninio reglamento reikalavimais.

a) Stiklo paketo šilumos laidumas. Jis bendrame skaičiuje lemia daugiau, kadangi stiklas yra didesnė lango ploto dalis. Dėl šios priežasties didesni langai dažniausiai turi geresnį Uw. Jo šiltumas yra žymimas Ug. Stiklo paketai gali būti dviejų ar trijų stiklų bei susidėti iš skirtingų stiklų kombinacijų, tačiau trijų stiklų paketai būna šiltesni. Kai kurie iš lango stiklų gali būti selektyviniai  tokie turi geresnes termoizoliacines savybes.

b) Profilio šilumos laidumas. Žymimas Uf. Vienas kriterijų, pagal kurį galima vertinti rėmo šiltumą  jame esančių oro kamerų skaičius. Rinkoje galima rasti langų su 3, 4, 5, 6 ar net 8 oro kameromis. Gyvenamiesiems namams tinka langai su bent 5 oro kameromis. Kuo jų rėme daugiau, tuo jis praleidžia mažiau šilumos.

2. Langų sandarumas. Net jei langas turi šilčiausią stiklo paketą ar šilčiausią rėmą, jei pro jungtis galės skverbtis šaltis, nieko iš to nelaimėsite. Gamintojai taip pat tam skiria dėmesio – galite dairytis papildomų sprendimų, pavyzdžiui, trijų sandarinimo tarpinių ar langų, turinčių netradicinį stiklo įgilinimą.

3. Išvaizda. Taip, langas turi būti gražus, ar bent jau patikti jums. Standartiniai namų langai yra labai panašūs vienas į kitą, tad vienas variantų, pagal kuriuos galima išskirti langus yra pagal jų spalvą ir paviršiaus blizgumą. Baltą spalvą jau galima vadinti tradicine, tačiau gamintojai dažnai siūlo ištisą spalvų paletę. Tiesa, PVC langų atveju yra keletas spalvų, kurios laikomos standartinėmis, o kitos, ne taip dažnai pasitaikančios, gali kainuoti brangiau. Rėmo blizgumas gali pasitarnauti ir praktiškai  teigiama, kad blizgaus rėmo langai susipurvina sunkiau ir nusivalo lengviau nei tradicinis matinis lango rėmas.

4. Šviesos laidumo (perdavimo) koeficientas. Jis matuojamas procentais ir parodo kiek šviesos praleidžia stiklas. Kuo didesnis šis koeficientas, tuo daugiau natūralios šviesos įeina į jūsų namus. Galima netgi teigti, kad didesnis koeficientas nepastebimai, tačiau pastoviai mažina elektros energijos suvartojimą  juk šviesą įjungiame tada, kai namuose neužtenka šviesos.

5. Lango apkaustai. Apkaustai yra nuolat judanti langų dalis. Kai kurie žmonės, įsigiję langus su nekokybiškais apkaustais žino, kaip erzina, kai negali uždaryti lango, prieš tai jo šiek tiek nekilstelėjęs. Žinoma, apkaustus galima reguliuoti, maža to, net ir labai geri, intensyviai naudojamo lango apkaustai ilgainiui prašosi šiek tiek daugiau prispaudžiami ar pakeliami. Tačiau kai kurie pigesni apkaustai tokios galimybės neturi ar turi tik labai ribotas. Prasti apkaustai yra ne tik nepatogumas, tačiau ir galimi šiluminiai nuostoliai – pro tinkamai neprispaustą varčią gali skverbtis šaltis.

Mano išsaugoti straipsniai