53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
Lietvamzdžiai: trys mitai ir vienas būdas suklysti

Lietvamzdžiai: trys mitai ir vienas būdas suklysti

Pirmąjį namą besistatantiems šeimininkams kartais žadą atima išgirdus, kiek reikės sumokėti už tokią, atrodytų, ne itin svarbią smulkmeną kaip lietvamzdžiai. Vis dėlto, lietvamzdžių sistema yra pakankamai nesudėtingas pirkinys, pridaryti daug klaidų ją perkant neįmanoma. Stogo dangos ir lietaus nuvedimo sistemų pardavėjai sako, kad perkant lietvamzdžius galima padaryti vos vieną rimtą klaidą, nors svarbūs pasirinkimai – net trys.

Pataria rinktis plieną

Renkantis lietvamzdžius ir latakus pagrindinis klausimas, su kuriuo susiduria pirkėjai – iš kokios medžiagos pagamintą sistemą geriau rinktis. Šiuo atveju pardavėjai pataria sutaupyti ir iš karto pirkti brangesnę prekę.

„Rinkoje yra vos dviejų rūšių lietvamzdžiai ir latakai – plieniniai ir plastikiniai, o tiksliau – PVC gaminiai. Pastarieji šiek tiek pigesni, tačiau kur kas mažiau patvarūs, todėl neretai vieną kartą sutaupius, ateityje reikia išleisti daugiau keičiant sulūžusią sistemą“, – sako lietaus nutekėjimo sistemomis prekiaujančios bendrovės „Toode AS“ vadybininkas Edgaras.

Be to, jis pastebi, kad paprastai plieniniams produktams suteikiama pakankamai solidi garantija, kuri dažnai siekia ir iki 30 metų. Tuo tarpu plastikiniams lietvamzdžiams ir latakams gamintojai garantijos arba nesuteikia, arba suteikia minimalią. Todėl galima tik svarstyti, kokiomis prielaidomis remiantis gamintojai priima tokius sprendimus.

Tiesa, plieninės sistemos yra iki 30 proc. brangesnės. Visgi pardavėjai laikosi nuomonės, kad vieną kartą įsigytas kokybiškas gaminys ilguoju laikotarpiu padės sutaupyti.

„Atkreipčiau dėmesį ir į estetinius aspektus. Jeigu renkatės pakankamai brangią ir solidžiai atrodančią čerpinę stogo dangą, montuoti plastikinius lietvamzdžius ir latakus yra ne tik kad nelogiška praktiniu požiūriu, bet ir estetiniu. Plastikiniai lietvamzdžiai atrodys tiesiog juokingai“, – teigia endrovės „Nord profil“ atstovas Vygintas Vaivada.

Pamiršti tvirtinimo detales

Gajus mitas, kad sėkmingą ir ilgaamžią lietaus nuvedimo sistemos eksploataciją lemia ne patys lietvamzdžiai ir latakai, o jų tvirtinimo detalės. Esą sulūžti gali tik tokie vandens nutekėjimo sistemos elementai, kurie neteisingai pritvirtinti. Visgi specialistai pastebi, kad nors teisingas tvirtinimas yra svarbus, tvirtinimo sistema nėra pati svarbiausia dalis renkantis lietvamzdžius.

„Egzistuoja įvairių tvirtinimo būdų, pritaikytų tai vienokioms, tai kitokioms situacijoms, tačiau iš esmės jie nėra didžiausias galvos skausmas renkantis sistemą. Daugelis jų seniai išrasti ir naudojami, revoliucinių inovacijų rinkoje nėra“, – dalijasi V. Vaivada.

Stogo plotas lemia viską

Trečias mitas, kuris dažnai apsuka galvą nepatyrusiems statytojams yra lietvamzdžių ir latakų diametras. Neva reikia daug matematikos žinių, norint apskaičiuoti, kokio diametro lietvamzdžio reikia konkrečiam stogui.

„Populiariausi yra 125 milimetrų ir 150 milimetrų skersmens lietvamzdžiai ir latakai. Iš esmės daug skaičiuoti nereikia. Vidutiniam individualiam gyvenamajam namui pakanka 125 milimetrų skersmens detalių. 150 milimetrų skersmens lietaus nutekėjimo sistemos paprastai įrengiamos pramoniniuose, dideliuose pastatuose“, – pataria specialistas.

Be to, visiškai nepagrįstomis kalbomis specialistai laiko ir tai, kad lietvamzdžiai esą turėtų priklausyti nuo iš stogo išlindusių kaminų ir stoglangių. Į tai esą nereikia kreipti jokio dėmesio.

Mano išsaugoti straipsniai