53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
5 dalykai

5 dalykai, kurie įkvėps kitaip kurti savo namus

Namų tema iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti itin kasdieniška ir buitiška, tačiau iš tiesų joje glūdi gilios, netgi žmogaus sielą atveriančios prasmės. Autorės, atstovaujančios psichologinę kryptį, kuri nuo paprastų dalykų pereina iki gilių, Egidija Šeputytė-Vaitulevičienė bei Irma Skruibienė savo knygoje „Namų psichologija“ pristato kitokį požiūrį į namus.

Knygos autorės į namų erdvę žvelgia ne per tendencijas, dekoro derinius ar interjero dizaino stilius, o per psichologijos prizmę. Egidija Šeputytė-Vaitulevičienė yra jungiškosios krypties psichologė, seminarų vedėja, daugybės psichologinių straipsnių autorė, o Irma Skruibienė – psichologė, C. G. Jungo analitinės psichoterapijos studijų dalyvė, tinklaraščio „Namų terapija“ autorė. Taigi ši knyga yra pripildyta prasmingų simbolių prasmių paaiškinimų, įkvepiančių asmeninių pasakojimų ir gairių, kaip kurti tikrai savus namus.​

Shutterstock

Psichologė Egidija Šeputytė-Vaitulevičienė išskiria 5 dalykus, po kurių, perskaitę knygą „Namų psichologija“, pradėsite kitaip kurti savo namus:

1. Į savo būsimus ar esamus namus pažvelgsite kitokiu – tyrinėtojo ar rašytojo žvilgsniu (t.y. su nuostaba). Jie atsiskleis tarsi gyva esybė, kurių kiekviena detalė, kiekvienas daiktas yra simbolis ir turi savo istoriją.

2. Knyga padės Jums suvokti, kas yra Jūsų namų centras, kas Jūsų namams suteikia ar suteiktų gyvybę, kokie daiktai labiausiai atspindi Jūsų vertybes ir kaip įprasmina kasdienybę.

3. Knyga padės Jums atsakyti į klausimus, kas būtent Jums suteikia jaukumo, savumo jausmą. Taip pat atrasite įžvalgų ir gairių, kas padeda sukurti jaukumą ir saugumo jausmą namuose daugeliui žmonių nuo senovės.

4. Knyga padės atrasti sąsajas tarp vidinių namų (namų, kurių ilgitės vaizdinio) ir namų, kuriuose gyvenate.

5. Perskaičius knygą greičiausiai norėsis „apgyvendinti“ namuose šį tą iš savo vaikystės ar svajonių namų. Tai gali būti konkretus daiktas, o gal būsena ar santykis.

Knygos viršelio autorius - dailininkas Mindaugas Jakas.
Knygos viršelio autorius – dailininkas Mindaugas Jakas.
Asmeninis archyvas

Psichologė Irma Skruibienė papildo savo bendraautorę, kad knygoje yra pavyzdžių, o taip pat klausimų bei nuorodų, padėsiančių rasti būdus, kaip šiuos išvardintus dalykus įgyvendinti. Štai pavyzdys, kas padėtų atrasti, ką norėtųsi persikelti iš vaikystės namų ar kitų svarbių vietų: „Ar pamenate kokią nors ypatingą vietą, kurioje jums buvo gera ir saugu leisti laiką vaikystėje, kurioje galėjote būti taip, kaip norėjosi? Tokia vieta galėjo būti lauke arba patalpoje, galbūt pačių susikurta, o gal surasta. Pabandykite prisiminti šios jums ypatingos vietos vaizdinį ir truputį su juo pabūkite. Ar norėtumėte ką nors iš šios ypatingos vietos persikelti į savo dabartinius ar ateities namus? Kaip galėtumėte tai padaryti?“.

Mano išsaugoti straipsniai