Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
Televizorius namuose: kaip jį derinti interjere?

Televizorius namuose: kaip jį derinti interjere?

Dėka tobulėjančių technologijų buitinės įrangos kūrėjai kiekvienais metais pristato dar išmanesnius televizorių modelius. O mes, vartotoja, paprastai norime ne tik išnaudoti jų funkcinę vertę, tačiau ir padaryti pagrindiniu namų akcentu. Dažnam ši užduotis – gali pasirodyti tikrai ne iš lengvųjų. Todėl paverčiant modernius įrenginius namų centru ir integruojant juos skirtingose erdvėse į pagalbą pasikvieskite profesionalų dizainerį. Štai keli jo patarimai, kaip organiškai integruoti televizorių interjere.

Svarbu išskirti svetainės traukos centrą

Interjero dizaino ir architektūros studijos „IDAS“ įkūrėja Vaida Kandratavičiūtė kalbėdama apie buities prietaisų integravimą namuose pažymi, kad visi masyvaus dydžio įrenginiai interjere traukia dėmesį į save. O ypač tai aktualu kalbant apie modernius didelės įstrižainės televizorius.

Todėl prieš pradedant įsirenginėti svetainės erdvę namuose, pirmiausia, reikėtų apmąstyti, kas bus pagrindinis kambario traukos centras. Jei tai televizorius, tuomet aplink svarbiausią kambario objektą toliau turėtų būti planuojama sėdimoji svetainės dalis ir kiti akcentai.

Pirmenybė kokybei ir komfortui

Pasak interjero specialistės, lietuvių namuose vis dar išlieka populiarios didelės sujungtos erdvės, o namų savininkai jas planuodami, siekia pastatyti televizorių taip, kad jis būtų gerai matomas iš kelių pozicijų – virtuvės, svetainės ir valgomojo. Taip pat V. Kandratavičiūtė pastebi naują tendenciją – po truputi atsiranda lietuvių, kurie atskirą patalpą namuose paskiria nedidelei asmeninei kino salei.

„Nors kol kas tokią erdvės prabangą sau leidžia nedidelė dalis naujakurių, tačiau kokybės ir komforto tendencija šiomis dienomis tikrai auga“, – teigia interjero kūrėja. – „Iš tiesų, galima išskirti du užsakovų tipus – tie, kurie atsisako televizoriaus iš viso, ir tie, kurie renkasi itin komfortišką žiūrėjimą. Paprastai jų namuose rasime tik didelės įstrižainės ir aukščiausios raiškos naujausius televizorius.“

Su tuo linkęs sutikti ir Miroslavas Ramanavičius, „Samsung Electonics Baltics“ buitinės elektronikos pardavimų padalinio vadovas Lietuvoje. Jo teigimu, atsižvelgiant į vartotojų poreikius, šiandieniniai gamintojai daug dėmesio skiria jų dizainui ir įstrižainės dydžiui.

„Iš „Samsung“ televizorių pardavimų šiandien matome, kad vartotojai dažniau perka 65 colių ir didesnius modelius, todėl galime išskirti bendrą rinkos tendenciją – vis didėjančius ekranus“, – sako ekspertas.

Shutterstock

Televizorių kabinti, statyti ar integruoti balde?

V. Kandratavičiūtė pritaria tokių buitinės elektronikos prietaisų, kaip šaldytuvas ar indaplovė, integravimui balduose. Tačiau kalbant apie televizorius interjero architektė sako, kad čia viskas priklauso nuo pačios interjero koncepcijos ir įrenginio dizaino.

„Kalbant apie televizoriaus dizainą, jo stilingumą labiau keisčiau į minimalizmą. Mane džiugina tai, kad technologijų gamintojai vis dažniau siūlo minimalistinio dizaino įrenginius, kurie išlaiko kur kas mažiau dizaino detalių, lieka matomas tik juodas ekranas bei ypač siauras jo rėmelis“, – sako interjero architektė.

Pasirinkimų kaip geriausiai pritaikyti televizorių svetainėje tikrai daug, tai visgi jį geriausia statyti, kabinti ar integruoti balde? „Aš esu už galimybę televizorių integruoti balduose, tačiau šiandien siūlomos įvairios televizoriaus montavimo galimybės. Pavyzdžiui, minimalistinio dizaino stovai ir paslėpti kabinimo laikikliai leidžia televizorių tiek statyti, tiek kabinti. Tačiau visiems naujakuriams sakau, kad televizoriaus montavimas priklauso nuo baldų projektų, viso interjero koncepcijos ir nuo pačio įrenginio dydžio“, – pabrėžia V. Kandratavičiūtė.

Dažniausiai daromos klaidos, kurių reikėtų vengti

V. Kandratavičiūtė pastebi, kad žmonės planuodami savo svetainės interjerą, paprastai, daro keletą funkcinių ir stilistinių klaidų. „Dažniausiai daroma klaida – pasirenkamas netinkamos įstrižainės televizorius. Pasitaiko atvejų, kai žmonės neatkreipia dėmesio į erdvės ir ekrano dydžių santykius, o tai trukdo kokybiškai mėgautis vaizdu. Didesnio dydžio įrenginiams proporcingai reikalinga didesnė erdvė kambaryje“, – pabrėžia architektė.

Kita klaida, kurią interjero kūrėjos manymu daro naujakuriai, tai integruodami televizorių neatsižvelgia į šalia esančias interjero detales. Pavyzdžiui, svetainės viduryje pakabintas didelis nuo lubų nuleidžiamas šviestuvas gali ne tik funkcionaliai trukdyti žiūrėti televizorių, tačiau ir stilistiškai konkuruoti su šiuo įrenginiu.

Mano išsaugoti straipsniai