Balta spalva simbolizuoja tyrumą bei nekaltumą. Ji taip pat yra siejama su švaros ir tvarkingumo jausmu. Žmogaus protui ji suteikia aiškumo ir įžvalgos jausmo. Tad visai nekeista, kad ne vienam iš mūsų kyla noras apsupti save šia spalva.
Balta erdvė interjero dizaineriui – tai tarytum tuščia drobė tapytojui, kurioje slypi daugybė galimybių, bet kartu ir nerimo, susijusio su išpildymu. Kuriant šios spalvos erdvę, svarbiausia išlaikyti šilumos, jaukumo ir stilingumo įspūdį. Parinkome 5 pagrindinius patarimus, kaip tai padaryti.
1. Tinkamo baltos spalvos atspalvio pasirinkimas. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad baltos spalvos pasirinkimas interjerui yra lengviausia išeitis, tačiau neapsigaukite, tinkamo baltos spalvos atspalvio pasirinkimas – tikras galvos skausmas. Juk atspalvių yra tiek daug! Vieni iš jų yra šilti, o kiti – šalti. Šiltuosius baltos spalvos atspalvius rekomenduojama naudoti ten, kur apšvietimui yra naudojamas LED apšvietimas, taip erdvė atrodys šiltai ir šviesiuoju, ir tamsiuoju paros metu. Šalti atspalviai gali tikti tiems kambariams, į kuriuos patenka daug natūralios šviesos, taip sukuriant balanso jausmą.
2. Skirtingų baltos spalvos atspalvių dermė vienoje patalpoje. Norint sukurti vizualinį tokios erdvės gylį, svarbu pasitelkti skirtingus baltos spalvos atspalvius ir tekstūras. Jų sluoksniavimas patalpai suteiks įdomumo bei išraiškingumo. Rekomenduojama rinktis baltas, ryškia tekstūra pasižyminčias grindis, užuolaidas, kitus minkštus audinius, aksesuarus ir t.t.
3. Balanso jausmo sukūrimas baltoje erdvėje. Žinoma, norint sukurti harmoningai atrodantį interjerą, būtina į tokią erdvę įsileisti ir kitų spalvų. Auksinė spalvų derinimo taisyklė yra 60–30–10. Tai yra 60% turėtų sudaryti pirminė spalva (šiuo atveju balta), 30% – antrinė (tai gali būti kitas baltos spalvos atspalvis) bei 10% – akcentinė spalva.
Su balta spalva puikiai dera tokios spalvos, kaip dramblio kaulo, rusva, pilka, juoda, balinto medžio ir pan. Šios spalvos baltame kambaryje gali tapti akį patraukiančiais akcentais.
4. Charakterio kūrimas unikaliomis formomis. Išskirtinės formos baltam interjerui prideda papildomo žavesio ir charakterio. Vizualinio įdomumo jam gali suteikti baltos spalvos keramikos kolekcija, unikalus baltos spalvos veidrodžio rėmas ir kiti panašūs dekoratyvūs aksesuarai.
5. Architektūrinių detalių svarba. Baltoje erdvėje itin magiškai gali atsiskleisti architektūrinės detalės – plytinės sienos, nišos, židiniai, senoviniai apvadai aplink lubas, langus bei duris ir pan. Jeigu tokių detalių patalpoje nėra, papildomo charakterio jai suteikti galima šiltų baltos spalvos atspalvių pagalba. Taip pat to galima pasiekti dirbtiniu apšvietimu.