53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
Kaip išvengti akis badančių interjero kūrimo klaidų

Kaip išvengti akis badančių interjero kūrimo klaidų

Prieš kuriant savo namų dizainą, svarbu nepamiršti vieno iš svarbiausių dalykų – namai turi atrodyti ne tik gražiai ir jaukiai, bet ir būti funkcionalūs. Dizaino sprendimai privalo palengvinti mūsų kasdieninį, buitinį gyvenimą, o ne jį apsunkinti. Kaip teigia prekybos centre „Baldų rojus“ įsikūrę baldų atstovai–dizaineriai, neretai žmonės patys sau pakiša koją, bandydami namus įrengti savarankiškai ir nepaisydami elementarių dizaino taisyklių.

Nuo brėžinių popieriuje prie konkrečių darbų erdvėje

Tie, kurie yra bandę patys kurti savo namų interjerą, sutiks, kad tai nėra taip lengva, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Vieno salono projektų vadovė Lauryna Sutkutė pataria pasidaryti minčių lietų ir surašyti spalvas, raštus ir stilius (gali būti įvairios iškarpos iš žurnalų), kurie geriausiai derėtų namuose.

Prieš baigiant kurti savo namų dizainą (kol kas esant tik idėjoms popieriuje), patariama pasidomėti, ką apie tai mano aplinkiniai žmonės. Tikėtina, kad sulauksite netikėtų patarimų, o gal net puikių idėjų, palengvinančių savarankiško namų kūrimo darbą.

Spalvos, kurios niekada nenuvils

Dažnai žmonės nesugeba įvertinti bendros viso interjero visumos, neturi būsimo interjero vizijos, todėl perka daiktus, kurie kiekvienas atskirai yra gražūs, patrauklūs, tačiau nebūtinai derantys tarpusavyje arba prie norimo dizaino.

Kaip teigia vieno salono prekybos vadovė Nora Zakarauskienė, lietuvių interjeruose trūksta vientisumo: Neretai klientai išsirenka norimą sienų spalvą arba net kelias spalvas vienoje patalpoje, tačiau kuomet vėliau reikia prie jų priderinti baldus, susiduriama su iššūkiais. Tokiu atveju sukuriamas margas, netvarkingas interjeras – visi daiktai ir detalės lyg akcentai, nėra neutralių daiktų ir spalvų. Lietuviai neretai renkasi daug skirtingų tekstūrų, blizgesio, spalvų ir nepagalvoja apie apšvietimą. Jie taip pat mėgsta aklai sekti madas arba tiesiog išlieka konservatyvūs ir nedrąsiai eksperimentuoja stiliais“.

Taigi, kokios spalvos yra geriausias pasirinkimas namų interjerui? N. Zakarauskienė pataria įrenginėjant minimalistinio stiliaus namus rinktis labiau neutralias spalvas ir nebijoti baltos, juodos ar pilkos spalvų, nes prie jų labai lengva priderinti įvairius ryškius akcentus.

Jeigu sienas nudažysite baltai, sudėsite natūralios spalvos medines grindis ir pilkos spalvos sofą, tuomet lengvai galėsite rinktis ryškias kitas interjero detales: užuolaidas, kilimą ar pagalvėles. Kita vertus, jeigu žmonėms sunkiai sekasi derinti spalvas bei projektuoti gražius ir tuo pačiu funkcionalius baldus, visada rekomenduojama rinktis specialistų konsultacijas“, – sakė vieno salono prekybos vadovė.

Užbėgdamas už akių galimoms interjero klaidoms vienos baldų įmonės direktorius Robertas Jucys pataria, nepersistengti su neutraliomis spalvomis: Lietuviai dažnai renkasi neutralią – rudą spalvą, kuri tinka visur, tačiau neretai yra perlenkiama lazda. Atsiranda ruda spinta, rudas sienos kampas, rusvos užuolaidos ir daug kitų vien tik rudų akcentų“. Kad to pavyktų išvengti, pašnekovas pataria prie rudos spalvos parinkti kitos spalvos akcentą, pavyzdžiui, rausvą pagalvėlę ar žalią kilimą.

Taip pat labai svarbu nepamiršti funkcionalumo. Jei išsirinkote gražius minkštus baldus, tuomet tikrai nėra būtina pastatyti didžiulį stalą vidury kambario, per kurį net pats sunkiai esi matomas. Juk puikiai tiks mažas stalelis ar net pufas, ant kurio padedamas padėklas, kai norisi kavos, ar ištiesiamos kojos po sunkios darbo dienos“, – sakė R. Jucys.

Interjero sprendimai prasilenkiant su funkcionalumu

Viena iš didžiausių interjero kūrimo klaidų – matmenų nesuvokimas. Žmonės išsirenka baldus neįvertinę jų dydžio. Daugeliui žmonių matmenys tėra skaičiai. Dažnai kuriamame interjere būna chaosas, nes norisi visko: ir to staliuko, ir tos lentynėlės, ir ši komoda nebloga, o dar židinukas, ir būtinai kuo didesnis televizorius. Nebėra vieno akcento, kuris turėtų būti svarbiausias namų interjere. Renkantis baldą, patarčiau pasižymėti baldo matmenis, pavyzdžiui, pristačius dvi kėdes į būsimo baldo vietą. Iš karto pamatysite, kiek baldas užims vietos, kokius turėsite praėjimus“, – pataria Robertas Jucys.

R. Jucys taip pat pataria rinktis baldus, atsižvelgiant į jų funkcionalumą. Dažnai lietuviai nori minkšto kampo su miegamu mechanizmu, tačiau geriausiai išsimiegoti pavyksta ant specialios, poilsiui pritaikytos miegamojo lovos. Tačiau lietuviams visada reikia minkšto kampo, nors neretai dėl to nukenčia sėdėjimo komfortas. Dažniausiai miegamo mechanizmo lietuviams reikia tik tam, kad svečiai turėtų kur išsimiegoti, bet tai atsitinka vieną ar kelis metus per metus, o ant baldų sėdime kiekvieną dieną. Tad kyla klausimas: ar tikrai verta aukoti komfortą?“, – savo pastebėjimais dalinosi specialistas.

Kolekcionuokite ir grupuokite

Dar viena klaida, su kuria neretai susiduria interjero dizaineriai, daiktų kolekcionavimas. Tai tampa viena didžiausių interjero klaidų. Štai, pavyzdžiui, dramblių statulėlės. Neretai juos kolekcionuojantys žmonės, išdėlioja drambliukus kiekviename namų kampe – ant palangės prieškambaryje, ant staliuko svetainėje ant lentynėlės virtuvėje.

Pasak vienos baldų projektuotojos I. Šidlauskienės, juos reiktų sugrupuoti: ,,Patarčiau ypatingai kolekcionierių pamėgtus drambliukus sugrupuoti, pavyzdžiui, pagal spalvas, medžiagą ar dydį ir rasti atitinkamą vietą tik jiems. Taip apsaugosite interjerą nuo pigaus“ įspūdžio“.

Kolekcionuojant daiktus, lygiai kaip ir kuriant harmoniją namuose, svarbu kryptingai laikytis vienos stilistikos. Vieno salono direktorė Evelina Neverovič pataria valgomojo stalą, kėdes rinktis iš vieno gamintojo. Taip bus užtikrintas spalvų ir stilistikos suderinamumas interjere.

Interjeras be dizainerio prisilietimo – už ar prieš?

Vienareikšmiškai atsakyti į šį klausimą – nėra lengva. Vieni baldų salono atstovai mano, kad be interjero dizainerio neįmanoma sukurti kažko išskirtinio ir namai atrodys visiškai neskoningai, kiti – teigia, kad žmonės, kuo toliau – tuo labiau tobulėja ir žino, kaip įrengti savarankiškai savo namus.

Pasak I. Šidlauskienės, jei žmogus nepasitiki savo skoniu ar tiesiog neatranda kažkokios idėjos interjerui, visada yra geriau kreiptis į interjero dizainerį: Nebūtina rinktis interjero dizainerio visam butui ar namui, galima tik vienai erdvei. Taip pat dizaineris atsižvelgia į turimą biudžetą interjerui, todėl nereikia galvoti, kad tai gerokai viršys jūsų planus“.

Kaip pastebi specialistai, jau ateina tas laikas, kai žmonės konsultuojasi su interjero kūrėjais, jie pasitaria su jais, išsako savo pageidavimus ir tada bendromis pastangomis sukuria namų stilių.

Dabar itin išaugusi dizainerių paslaugų paklausa, žmonės linkę konsultuotis, patikėti savo namų interjerą profesionalams. Jeigu naudojatės dizainerio paslaugomis, turite visiškai pasikliauti tuo žmogumi ir nesikišti, o tik stebėti ir laukti rezultato. Nereikia nurašyti tų, kurie įgyvendina savo interjero idėjas patys ir aiškiai žino, ko nori, turi nepriekaištingą skonio pojūtį. Niekas geriau nežino už mus, kokiuose namuose norime gyventi“, – savo pamąstymais dalinosi R. Jucys.

Vieno salono prekybos vadovė N. Zakarauskienė mano, kad pasirinkimas konsultuotis su dizaineriu labai priklauso nuo kiekvieno žmogaus, jo kūrybinių sugebėjimų ir pasitikėjimo savimi. Vis dėlto siekiant geriausio rezultato, N. Zakarauskienė siūlo rinktis interjero dizainerio konsultacijas.

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Mano išsaugoti straipsniai