Posakiai „taip kvepia prabanga“, arba „kvapas išduoda“ naudojami ne veltui. Neįtikėtina, koks magiškas reiškinys yra kvapas. Galime per keletą sekundžių užuosti kvapus, bet reaguojame į juos individualiai. Kvapas veikia mūsų mintis, pojūčius, nuotaiką ir net fizinę savijautą – vieni aromatai ramina, kiti stimuliuoja, žadina jausmus ar keičia nuotaiką, šalina nuovargį, lengvina kvėpavimą.
Kvapus namams iš natūralių medžiagų savo studijoje Vilniaus senamiestyje gaminantys prekės ženklo „Smells Like Spells“ įkūrėjai Vilius Malinauskas ir Marius Bartkevičius įsitikinę: kvapas – galingas atminties variklis, kuris gali giliai prasismelkti į mūsų pasąmonę ir iššaukti tai, kas pamiršta, sukelti visiškai naujus pojūčius, o pasitelkus lašelį magijos pritraukti reikiamus gyvenimo pokyčius.
Erdvės, kurias lankome ir kuriose gyvename, taip pat kvepia. Nors kvapo nematome, jį vis dėlto jaučiame, nuo jo priklauso, kaip mes suvokiame ar pajaučiame erdvę. Kvapas gali sukelti gilias, o kartais ir nevaldomas emocijas. Ypač svarbu, kuo kvepia mūsų namai ar darbo vieta, juk būtent čia praleidžiame didžiąją gyvenimo laiko dalį.
Namų kvapų, žvakių ir smilkalų kūrėjai pataria skirtingose namų zonose paskleisti vis kitokį aromatą. „Pavyzdžiui, miegamojo zonai rekomenduojami saldesni, svaigesni ir romantiškesni aromatai. Tai rožių, jazminų, verbenų kvapai. Šie aromatai nuo seno yra laikomi stipriais afrodiziakais, kurie skatina švelnumą, atsidavimą bei aistrą. Būtent tokiais aromatais praturtinta mūsų kuriama kvapų linija, pavadinta Skandinavų meilės deivės Frėjos vardu“, – sako M.Bartkevičius.
Namų harmonijai, partnerystei, darnai bei apsaugai puikiai tiks kedrų, migdolų, tabako žiedų, prieskonių aromatai, kurie kurs jaukumą bei šilumą. Tokius kvapus geriausia rinktis svetainei ar toms namų zonoms, kuriose susirenka visa šeima, priimami svečiai, vyksta nuolatinis bendravimas.
Karjeros ir darbo, veiklos zonoms sustiprinti rekomenduojami pačiulių, ambros, miros aromatai, kurie nuo seno laikyti prabangos ir tikslų siekimo simboliais. Taurūs ir sodrūs aromatai ne tik traukia pinigus, bet ir sukuria maloniai ramią atmosferą.
Siekiant atsipalaiduoti, nurimti reikėtų mėgautis gaiviais ir šiek tiek šaltokais kvapais – mėtų, pipirmėčių, eukaliptų, jūros.
Kvapai gali daryti pokyčius žmogaus savijautai – medicinos praktikoje prancūzų chemikas René-Maurice Gattefossé terminą „aromaterapija“ pavartojo dar 1928 metais. Tiesa, istoriniai šaltiniai rodo, kad kvapai savijautai gerinti buvo naudojami jau ankstyvaisiais žmonijos amžiais.
„O filmas „Kvepalai. Vieno žudiko istorija“ primena mums tai, kad jausmai – meilė, aistra, grožis ar net valdžios pojūtis nors ir tvyro ore, gali būti meistriškai išgaunami iš gėlių, medienos, vaisių ar surenkant tai, kas neapčiuopiama“, – priduria V.Malinauskas.