Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
63 kv.m butas Vilniuje

63 kv.m butas Vilniuje, kuriame pavyko išsaugoti erdvės įspūdį ir vizualiai apgauti žvilgsnį

Paklausta, kas teikė daugiausia džiaugsmo kuriant interjerą standartiniame sovietmečio statybos name esančiame bute, interjero dizainerė Daiva Česnulevičiūtė sako, kad smagiausia buvo sugalvoti gerą idėją ir ją įgyvendinti pernelyg neišlaidaujant: „Patiko ir pats procesas – juk pavyko išsaugoti erdvės įspūdį ir vizualiai apgauti žvilgsnį.“ 

Objekto dosjė:

Tipas – 3 kambarių butas sovietmečio statybos renovuotame daugiabutyje Žirmūnuose, Vilniuje.

Plotas – 63 m².

Gyvenamoji erdvė – svetainė su valgomojo zona, virtuvė, miegamasis ir darbo kambarys.

Projekto autorė – interjero dizainerė Daiva Česnauskaitė (studija „IDConcept“).

Asmeninis archyvas

Trijų kambarių buto interjeras projektuotas vengiant kardinalių pakeitimų, kad nereikėtų leidimo griauti atraminėms sienoms, tačiau įgyvendinant norą seną butą paversti moderniu bei praktišku šiuolaikinio žmogaus būstu. „Čia buvo savotiškas chaosas ir norėjosi jį suvaldyti: virtuvė prasidėjo jau prie įėjimo į butą, nes koridoriuje stovėjo šaldytuvas, vonios ir tualeto kambariukai buvo atskiri, kaip standartiniuose senuose butuose… Daug dėmesio skirta būsto funkcionalumui, tad priimtas sprendimas sujungti erdves, atsisakius durų panaikinti nemažą koridoriaus dalį, įrengti vieną patogų vonios kambarį, rasta vietos ir šaldytuvui. Buvęs sandėliukas virto praktiška drabužine, sujungta su miegamojo erdve. Dar viena užduotis – įrengti kuo daugiau daiktų saugyklų. Kur tik buvo galimybė, visur palei sienas suprojektuotos erdvios spintos“, – pasakoja interjerą kūrusi dizainerė Daiva Česnauskaitė.

Norbert Tukaj

Įdomus sprendimas

Spalvos ir linijos ne tik vienija visą interjerą, bet ir vizualiai apibrėžia skirtingų zonų ribas: svetainėje ties stalu dalis sienos nudažyta alyvų spalva, kurią įrėmina juoda įstriža linija – taip atsirado įdomesnė, dinamiška, o ne standartiškai statmenai nudažyta plokštuma ir vizualiai atskirta valgomojo zona.  

Siekiant sukurti dinamiškumo pojūtį ir atsižvelgiant į turimą biudžetą, interjere atsisakyta įmantrių apdailos medžiagų, parketas paliktas koks buvęs, tik atnaujintas, o prieškambario zonai praktiškumo sumetimais pasirinkta pilkos spalvos vinilinė danga. „Kambariai yra ilgi ir siauri, tikro stačiakampio formos, ir tą ilgį reikėjo paprastais būdais suvaldyti. Erdvė suskaidyta ir lygūs spintų fasadai paslėpti naudojant spalvas bei juodos linijos motyvą – tai nuteikia žaismingai ir kuriamas dinamiškumo įspūdis. Net skirtingos zonos svetainėje, miegamajame, darbo kambaryje pabrėžtos paprasčiausiai nudažius sieną. Man toks žaidimas yra įdomiausias, kai dekorą derinant su praktiškumu sukuriamas funkcionalus estetiškas vaizdas“, – atskleidžia Daiva.

Norbert Tukaj

Bute buvo net septynerios durys – dabar jų palikta tik tiek, kad būtų patogu gyventi. Miegamojo ir darbo kambarių durys nudažytos baltai pilkšva sienų spalva, kad taptų kuo mažiau pastebimos. Ten, kur anksčiau buvo ilgas koridorius, liko durų staktos – šios nudažytos juoda spalva ir tapo dekoratyviais interjero elementais, stilingai atskiriančiais kambarius ir pabrėžiančiais interjero koncepcijos vientisumą.  

„Kurdama interjerą žaidžiau spalvomis: derinau juodą, pilkšvai baltą sienų (priklausomai nuo apšvietimo ji įgauna šiltą ar šaltą atspalvį) ir švelnią alyvų bei gilią mėlyną spalvas. Jos kartojamos visame interjere ir viena kitą papildo, tik skiriasi spalvų proporcijos: vienur aktyvesnė viena, kitur – kita, bet visi deriniai nenuobodūs, įdomūs, šiuolaikiški. Kaip ir buto šeimininkas, kuris mėgsta keliauti, – todėl darbo kambariui pasirinkau stilizuotą japonišką motyvą, siena dekoruota apkritimu, spalvos lyg ir primena jūrą“, – pasakoja interjero dizainerė.

Norbert Tukaj

Ne tik skirtingi spalvų deriniai kiekvienai erdvei suteikia savitumo – tokį įspūdi kuria ir faktūrų įvairovė: glotnios plokštumos kontrastuoja su švelniai spindinčiu aksomu, minkštu kilimu, margu parketo raštu. Lengvo, modernaus dizaino baldai – elegantiški, nedideli, parinkti atsižvelgiant į kambarių mastelį ir neužgožiantys erdvės.  

Norbert Tukaj

Senos statybos namuose lubos nėra aukštos, tad projektuodama apšvietimą dizainerė nenorėjo jų dar labiau žeminti. Kad interjeras būtų šviesus ir modernus, atsisakyta tradicinių kambario centre kabinamų šviestuvų – lubos paliktos vizualiai švarios, taip išsaugant didesnio aukščio iliuziją. Funkcionalaus ir jaukaus apšvietimo scenarijus kuriamas naudojant įvairius šviestuvus – vieni jų beveik nepastebimi, kiti, atvirkščiai, yra išskirtinai efektingi, originalaus dizaino ir pratęsia juodos linijos motyvą.

Norbert Tukaj

„Sujungus dvi patalpas įrengtas vonios kambarys, jis taupant vietą atskirtas stumdomosiomis durimis. Dizaino prasme čia nebuvo siekiama ko nors ypatingo, nes vietos mažai, o daiktų sutalpinta daug, yra įvairiausių ir iš viršaus išsitraukiančių, ir iš apačios atsidarančių spintelių. Stilistiškai atkartojant interjere vyraujantį linijos motyvą ir vonioje daug juodos spalvos detalių, kitos spalvos neutralios ir praktiškos“, – paaiškina interjero dizainerė.  

Norbert Tukaj

Smagi idėja

Intrigos ir žaismingumo vonios kambariui suteikia juodos plytelės, ant kurių galima rašyti ir taip buitinės paskirties patalpai suteikti savitumo – tarkim, anksčiau atsikėlus palikti žinutę palinkint labo ryto.  

Visą butą galite apžiūrėti galerijoje:

Mano išsaugoti straipsniai