Štai, ką jums vertėtų liepos mėnesį nudirbti sode.
1. Vos liepą ima nokti agrastai ir serbentai, o ant obelų ir kriaušių pradeda formuotis vaisiai, paliekite ir patręškite vaismedžius ir krūmus fosforo ir kalio trąšomis. Šaukštą kalio druskos, superfosfato ir karbamido ištirpinkite 10 l vandens. Šiuo tirpalu liekite savo augalus – vienam kvadratiniam metrui žemės reikia kibiro pasigamintų trąšų.
2. Kad apsaugotumėte svogūnus nuo ligų, naudokite tirpalą su kepimo mielėmis. Pakelį mielių ištirpinkite kibire vandens, perkoškite ir palaistykite šiuo skysčiu svogūnus. Patartina reguliariai laistyti svogūnus vandeniu su mielėmis – tada svogūnų galvutės bus sveikos, užaugs didelės ir švarios.
3. Jei norite gausaus morkų derliaus, pastoviai paberkite palei žemę kenkėjus baidančių medžiagų. Šiam tikslui puikiai tiks mišinys iš mėsmale sumalto svogūno ir smulkintų česnakų ir svogūnų lukštų.
4. Sausu oru būtinai laistykite augalus. Laistyti reikia retai, bet gausiai. Atgaivinantys, negausūs laistymai naudingi tik žalioms kultūroms, o moliūgams, šakniavaisiams, kopūstams ir bulvėms reikalingas reguliarus žemės drėkinimas – tada laiku sulauksite derliaus.
5. Jei pastebėjote, kad be aiškios priežasties uogas mezgančių aviečių krūmų stiebai ėmė džiūti, vadinasi įsimetė rudoji stiebų dėmėtligė. Ilgai nelaukę išpjaukite pažeistas šakeles iki pat pagrindo ir sudeginkite jas. Tai būtina, kad neužkrėstumėte sveikų stiebų. Paskui apipurkškite likusius krūmus preparatu „Cirkonis“. Antrą kartą šiuo preparatu apipurkškite pavasarį.
6. Nuo svogūninių muselių apsisaugoti padės paprasčiausias žibalas. Jo tirpalu (160 ml žibalo į 10 l vandens) paliekite kiekvieną svogūną palei žemę.
7. Liepos pradžioje agrastų ir raudonųjų serbentų krūmus ima pulti dugniukų ir žiemsprindžių vikšrai. Kuo anksčiau profilaktiškai nupurkškite augalus pasirinktu preperatu arba pasitelkite liaudišką metodą – pačioje liepos pradžioje į kiekvieną krūmo vidurį įmeskite po kastuvą šviežio mėšlo. Patikėkite – nė vienas kenkėja nepalies agrastų ir serbentų, be to, apsisaugosite ir nuo miltligės.
8. Jei pastebėjote, kad jaunų aviečių krūmų stiebai užaugo iki metro ilgio, apkarpykite jų viršūnėles, tada nuo šakelių galiukų spės ataugti nauji ūgliai, pagausinsiantys ateinančių metų derlių.
9. Priemonė nuo kolorado vabalų – beržinis degutas. 100 g beržinio deguto išmaišykite 10 l vandens, šiuo tirpalu apipurkškite bulvienojus. Kita priemonė nuo kolorado vabalų – kelių dienų užpilas iš pelynų ir svogūnų lukštų. Šiuo užpilu apipurkškite bulvienojus.
10. Jei namuose atsirado skruzdėlių, sumaišykite šaukštelį medaus su mielėmis ar rūgščia tešla, padarykite rutuliukus ir išdėliokite – bus jaukas.