Esame įpratę tvarkydamiesi namuose naudoti dulkių siurblį – tai greitas ir patogus būdas pašalinti dulkes, tačiau kai kurių dalykų siurbti negalima. Verčiau juos naudoti seną ir patikrintą būdą – sušluoti nešvarumus į semtuvėlį.
Paprastai puansetija yra auginama kaip vazoninis augalas, tačiau ją galima ir skinti (pamerkta ji gražiai atrodo apie dvi savaites). Pasigilinkime, kaip taisyklingai prižiūrėti šią šventiška dvasia spindinčią gėlę.
Trumpa augalo charakteristika
Puošniausioji karpažolė (Euphorbia pulcherrima) – karpažolinių šeimos daugiametis augalas, kuris natūraliai auga Centrinėje Amerikos dalyje. Gamtoje šis augalas užauga net iki 3–4 m aukščio, o auginamas kambaryje, vazone, jis gali užaugti iki 1,5 m.
Šios gėlės grožis slypi ne žieduose, o pažiedlapiuose, kurie nežinant gali būti supainioti su žiedais. Puansetijos žiedai yra labai smulkūs ir gan nepastebimi, jie išauga pažiedžių centruose. O štai pažiedlapiai išsiskiria savo Kalėdomis kvepiančia ryškiai raudona spalva (žinoma, yra ir kitokių spalvų pažiedlapių – baltų, rausvų, rožinių). Paprastai šie augalai žydi gruodžio–sausio mėn., tačiau įšaknijant skirtingu laiku ir pritaikant atitinkamą agrotechniką, jie gali žydėti bet kuriuo metų laiku.
Svarbiausi puansetijos priežiūros darbai
Gėlės parsigabenimas namo. Kadangi šios gėlės yra jautrios šalčiui, namo gabenti jas reikia kuo geriau apsaugojus nuo šalčio ir vėjo.
Auginimo terpė. Puansetija geriausiai auga purioje, gerai vandenį įgeriančioje terpėje. Tačiau ji neturėtų būti per daug prisotinta organinėmis medžiagomis, nes tada augalas daugiau susitelks į greitą bei vešlų augimą, o ne į patį žydėjimą.
Šviesos kiekis. Tai yra trumpos dienos augalai. Pavyzdžiui, norint, kad puansetija išaugintų raudonus lapus, augalą reikia 1 mėnesį laikyti trumpos dienos režimu – 14 valandų per parą augalas turi būti tamsoje. Ieškant šiam augalui vietos kambaryje, derėtų vengti tiesioginių saulės spindulių.
Temperatūra. Šios gėlės yra šilumamėgės, tad ir namuose jas reikėtų saugoti nuo šalto skersvėjo ir oro. Tinkamiausia temperatūra žydėjimo metu 16-20 ⁰C.
Laistymas. Puansetija yra gana jautri drėgmei. Jos negalima nei perlaistyti, nei leisti perdžiūti. Substratas turėtų būti drėgnas, bet ne šlapias. Saulėtomis dienomis šias gėles rekomenduojama apipurkšti vandeniu. Laistymui labiausiai tinka 18-20°C vanduo, nes nuo šaltesnio vandens joms gali pradėti kristi lapai ir pūti šaknys.