Šiais laikas namų tvarkytojos paslaugos nebėra jokia prabanga – jos ne tik taupo laiką, bet ir namus išvalo kruopščiai nei pats savininkas. Tačiau ne paslaptis, kad daugelyje namų ruošos sričių, įprastą žmogaus darbą pakeitė išmaniosios technologijos. Neapsisprendžiate, ar jums reikia namų tvarkytojos, ar pinigus, kuriuos sumokėtumėte už šias paslaugas, geriau išleisti kitur? Dalinamės keliais patarimais, kurie gali pagelbėti tai padaryti.
Įvertinkite savo laiką ir aplinką
Namų ruoša – neišvengiama, bet ne visada džiugesį kelianti užduotis. Kartais koją kiša tingumas, kartais – laiko stoka. Greitėjant kasdieniams gyvenimo tempams žmonės vis labiau vertina savo laisvą laiką ir nori kuo mažiau jį švaistyti atlikdami ne visuomet malonius namų ruošos darbus. Bet greitėjant gyvenimui, modernėja ir buitį lengvinančios technologijos, padedančios greičiau, efektyviau ir ekonomiškiau tvarkyti savą būstą.
Tad siūlome įvertinti savo namų dydį, laiką, per kurį juos sutvarkote, ir iškelkite sau natūralų klausimą: ar būtent jums tikrai verta samdyti namų tvarkytoją?
Modernios, buityje gelbstinčios technologijos – puiki investicija
Šiandieną daugelyje namų drabužius plauna skalbimo mašinos, indus – indaplovės, o namus jau senokai siurbia siurbliai robotai. Todėl jei į aukščiau pateikta klausimą vis dar sau neatsakėte, siūlome pagalvoti, ar nevertėtų pinigų, kuriuos išleidžiate namų tvarkytojai, verčiau investuoti į efektyviai grindis, kilimus ir kitus paviršius iš pagrindų išvalančias technologijas?
Tarkime, „Samsung“ kompanijos gaminamos „Powerstick Jet“ šluotos–siurbliai ne tik skirtingais režimais valo namų paviršius, bet, tuo pačiu filtruoja ir valo namų orą, naikindami jame esančius dulkes ir alergenus. Tad tokia šluota gerokai palengvina buitį, neapkraudama papildomomis priemonėmis nei jūsų, nei jūsų atžalų. Pagalvokite, galbūt vienkartinė, bet didesnė investicija atsipirktų ilgalaikėje perspektyvoje.
Galvokite, kad tvarkote kambarį, bet ne visus namus
Namų tvarkytojos paslaugos vidutiniškai kainuoja 30 eurų per valandą, o norint palaikyti tvarką namuose reikės bent vieno karto per savaitę. Todėl dažnai smulkius namų ruošos darbus atliekame patys, tad išties, galvojant apie namų tvarkymąsi, išgąstį kelia tik pati ilgo ir nuobodaus tvarkymosi idėja. Pasilengvinkite sau šią užduotį.
Jei nesugebate prisiversti pradėti tvarkytis, suskaidykite darbus mažomis užduotimis ir paskirstykite juos per visą savaitę. Negalvokite, kad tvarkysite visą butą ar namą, o tik apkuopsite virtuvę, miegamąjį ar svetainę. Tvarkantis užsileiskite muziką – tai tvarkymąsi paverčia mažu šokiu ir gerokai praskaidrina bendrą atmosferą.
Tvarkymasis – nauja bendra veikla
Tvarkymosi darbai gali tapti ir mažu ritualu, kurį atliekate su šeima. Kartu susėdę pabandykite pasidaryti svarbiausių namų ruošos darbų sąrašą ir susitartą dieną, pavyzdžiui, sekmadienį – visi kibkite į darbus. Taip užsimegs pokalbiai, bendrai sprendžiamos užduotys ir juk namų tvarka – ne vieno žmogaus atsakomybė.
Po ilgų tvarkymosi darbų – atšvęskite, nes tai puiki motyvuojanti priemonė. Galbūt pasikvieskite draugų, o gal pinigus, kuriuos mokėtumėte namų tvarkytojai, išleiskite malonioms pramogoms.