Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
Augalas

Augalas, kuris papuoš jūsų balkonus ir terasas

Ryškus ir egzotiškas agapantas – augalas, kuriuo puikiai tinka puošti terasas, balkonus, vietas esančias šalia įėjimo į namus ir pan. Nors mūsų krašte tai yra daugiau kambarinis augalas, iki šalnų ji puikiausiai galima laikyti ir lauke. Pateikiame kelis svarbius aspektus, kaip šį augalą tinkamai prižiūrėti.

Trumpa augalo charakteristika

Agapantas yra iš Afrikos kilęs česnakinių šeimos augalas. Jo lapai yra siauri, ilgi, linijiški. Agapantas išsiskiria savo žaviu žydros spalvos žiedynu, augančiu ant aukšto bei tvirto stiebo. Sakoma, kad patys gražiausi šie augalai būna sulaukę kelių metų. Geriausiai jie atrodo, kai yra auginami po kelis viename vazone.

Shutterstock nuotr.

Agapantas daugiametis augalas, kuris gerai įsišaknijęs reikalauja visai nedaug priežiūros. Jis žydi liepos-rugpjūčio mėnesiais. Nors šiuos augalus galima sodinti tiesiai į dirvą, tačiau rekomenduojama juos sodinti į platų vazoną, nes šie augalai nelabai mėgsta persodinimo.

Svarbiausi priežiūros žingsniai

Šviesa. Vasarą agapantai yra auginami saulėtoje vietoje, lauke arba kambaryje. Jeigu augalas vasarą yra laikomas lauke, artėjant pirmosioms šalnoms, jį reikia parnešti į vėsią, gerai apšviestą patalpą. Žiemą agapantams labiausiai tinka 6–10 °C laipsnių temperatūra.

Drėgmė. Augimo laikotarpiu agapantai mėgsta drėgmę, tačiau jiems reikia užtikrinti gerą drenažą. Vasarą šie augalai yra laistomi dažnai, taip, kad žemė būtų visada šiek tiek drėgna. Žiemą juos reikia laistyti labai saikingai, tik tiek, kad nenudžiūtų lapai.

Auginimo terpė. Agapantus geriausia yra auginti vazonuose su drenažu. Tinka kompostinė ir priemolio žemė.

Shutterstock nuotr.

Tręšimas. Šie augalai yra tręšiami kovo–rugsėjo mėnesiais. Tręšti reikia kas savaitę.

Dauginimas. Agapantai yra dauginami sėklomis ir kero dalijimu, bet kadangi sėklos ilgai dygsta, populiaresnis yra seno kero dalijimas. Dalijimu geriausia užsiimti rudenį, agapantui peržydėjus.

 

Mano išsaugoti straipsniai