Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
10 kambarinių gėlių

10 kambarinių gėlių, tinkamų net didžiausiam užmirštuoliui

Augalai namų erdvėje užima išskirtinę vietą – jie prisideda prie oro valymo, suteikia interjerui gaivos, spalvos ir papildomos tekstūros. Interjero dizaino specialistai dažnai rekomenduoja jų savo būste turėti kuo daugiau, tačiau kadangi tai yra gyvi organizmai ir jiems reikia nuolatinės priežiūros, ne kiekvienas iš mūsų tam ryžtasi. Parinkome keletą kambarinių gėlių, kurios tiks tiems, kurie jų priežiūrai skirti gali ne itin daug laiko.

Vėzdūnė. Vėzdūnė dar yra vadinama taikos gėle. Tai itin išvaizdus kambarinis augalas, kuriam tinka net pavėsyje esanti vieta. Kadangi tai nėra reiklus augalas ir jam nėra reikalinga saulėta vieta, juo tinka puošti miegamojo kambarį.

Shutterstock

Klivija. Klivija – iš Pietų Afrikos kilusi gėlė, kuri išsiskiria savo ilgaamžiškumu. Šis augalas dažnai yra rekomenduojamas gėlininkams mėgėjams, nes jis yra visai nereiklus. Išskirtinis klivijos auginimo etapas – ramybės laikotarpis (jaunai klivijai nuo rugsėjo yra reikalingas dviejų mėnesių ramybės laikotarpis).

Shutterstock

Storalapis. Storalapis dar yra žinomas, kaip laimės arba pinigų medis. Jis pasižymi sumedėjusiu kotu ir storais, blizgiais lapais. Šiam augalui tereikia užtikrinti tinkamą šviesos ir drėgmės kiekį.

Shutterstock

Kalėdinis kaktusas. Kalėdinis kaktusas taip yra vadinamas dėl to, kad jo žydėjimo ciklas sutampa su Kalėdiniu laikotarpiu. Taip pat šis augalas dažnai yra vadinamas ir ne tokiu romantišku vardu – tikruoju plokšteniu. Kad augalas reguliariai žydėtų, jam reikalingas ramybės laikotarpis, kai augalas yra mažiau laistomas. Kalėdinio kaktuso ramybės laikotarpis prasideda kai augalas nužydi (paprastai sausio antroje pusėje arba vasarį) ir trunka apie porą mėnesių.

Shutterstock

Aglaonema. Aglaonema yra kilusi iš Pietų Amerikos. Tai augalus, kuris yra itin atlaidus prastoms augimo sąlygos ir gali prisitaikyti daugumoje kambarių. Svarbiausia užtikrinti tinkamą aplinkos temperatūrą ir drėgmę.

Shutterstock

Bromelija. Bromelijos išsiskiria savo formų, dydžių, spalvų bei žiedų įvairove. Šis augalas ypatingas dar ir tuo, kad jis žydi 6 arba net 12 savaičių. Bromelijos mėgsta gerai apšviestas vietas, jos nereikalauja gausaus laistymo.

Shutterstock

Dracena. Dracena yra kilusi iš Afrikos ir Azijos tropikų bei subtropikų. Dėl savo nesudėtingos priežiūros šis augalas yra vienas populiariausių namų augalų pasirinkimų. Dracena mėgsta šviesią vietą, tačiau nepakelia tiesioginių saulės spindulių. Jos laistymas priklauso nuo metų laiko. Vidutiniškai laistyti ją reikia pavasarį ir vasarą, o žiemą laistyti rekomenduojama mažai.

Shutterstock

Begonija. Begonijos yra labai populiarios namų gėlės, nes jos išsiskiria savo įvairovės gausa. Jos puikiai atrodo ir nežydėdamos, nes yra pasipuošusios nepaprastai gražiais lapais. Šios gėlės geriausiai jaučiasi šviesioje, tačiau labai saulės nekaitinamoje vietoje. Jas laistyti rekomenduojama drungnu vandeniu ir negausiai.

Shutterstock

Sanpaulija. Ryški ir žavi sanpaulija dar yra vadinama Afrikos žibuokle. Šis augalas gan nereiklus, jam užtenka pastovios temperatūros, reguliaraus laistymo, užtektinai šviesos ir ne per sauso oro.

Shutterstock

Laimės bambukas. Laimės bambukas dar yra žinomas kaip blyškioji dracena. Šis augalas greitai auga ir yra labai lengvai prižiūrimas. Blyškioji dracena iš pradžių yra auginama vandenyje, o vėliau, pasirodžius šaknims, perkeliama į dirvožemį.

Shutterstock

Mano išsaugoti straipsniai