Ukmergėje gyvenanti Jūratė (pavardė redakcijai žinanti) kiekvienais metais Kalėdų dekoracijas gamina pati. Darbšti ir kruopšti moteris šiais metais švenčių proga namus papuošė stilingu, pilkos spalvos nykštuku, kuris ne tik į namus atnešė šventinę nuotaiką, bet ir tapo šauniu interjero aksesuaru.
Nors didžioji dalis žmonių perka arba gamina patys raudonos spalvos nykštukus, moteris nutarė pabūti originali ir pasigaminti pilkos spalvos nykštuką. Pilka spalva viena iš nedaugelio, iš mados neišeinančių jau kelis metus iš eilės. Mūsų namuose dominuoja pilka ir balta spalva, todėl nusprendžiau priderinti nykštuko atspalvį prie bendro interjero – pasakoja moteris.
Anot Jūratės, nykštuko gamyba užtruko vos kelis sekmadienius, o procesas buvo nuotaikingas ir paprastas. Nykštuko gamybai prireikė pagalvės kamšalo, nuo būsto remonto likusių medinių atraižų, nebenešiojamo pilkos spalvos megztinio, skaros ir siuvimo reikmenų.
Prie medinių kaladėlių, kurios tapo batais, Jūratė prisuko medines juosteles. Jas moteris papuošė pasiūta medžiaga. Iš nereikalingo megztinio iškirpo ovalą nykšuko pilvui. Jį Jūratė pasiuvo pati, palikusi skyles nykštuko kojoms ir užpildė pagalvės kamšalu. Medines nykštuko kojas moteris sukryžiavo ir pritvirtino pilvo ertmėje tam, kad nykštukas nevirstų ir tvirtai stovėtų. Tuomet Jūratė pritvirtino nykštuko barzdą. Teko sugalvoti, kaip padaryti kepurę, kad ši turėtų formą. Tam pasitarnavo statybinis tinklelis, likęs nuo būsto remonto darbų. Iš jo Jūratė suvyniojo cilindro formos kepurę ir prisiuvo prie kūno. Ant kepurės moteris uždėjo pasiūtą medžiagą. Paskutiniai akcentai – prisiūtos nykštuko rankytės ir pritvirtinta nosis.
Rezultatas – nuostabi šventinė puošmena, tarnausianti ne vienus metus! Jūratės teigimu, kadangi ji pirmą kartą gamino kalėdinį nykštuką, tobulėti dar yra kur, tačiau rezultatu džiaugiasi ir pastatė puošmeną matomiausioje būsto vietoje.
Pažvelkite nuotraukose, kaip vyko kalėdinio nykštuko gamybos procesas:
Rezultatas: