Pagrindinis kliento pageidavimas – atverti erdvę į lauko peizažą – padiktavo prabangaus buto Romoje dizainą. Jo išskirtinumas – šviesūs ir erdvūs kambariai.
Siekiant sukurti įvairias perspektyvas, iš naujo atverti keli langai, pakeistas interjero suskirstymas.
Pagrindinė dieninės zonos erdvė – virtuvės patalpa – tiesiogiai sujungta su prieangiu ir gyvenamuoju kambariu. Virtuvė kurta kaip izoliuotas vienetas, atskirtas nuo lubų ir grindų nepertraukiamai veikiančiomis šviesos diodų lempomis. Dėl dvejų baltų slankiųjų stiklo durų, atsižvelgiant į naudotojo poreikius, virtuvė gali būti tiek atvira, tiek uždara erdvė.
Gyvenamasis kambarys išsiskiria minimalistiniu prieskoniu, o jo baldai (projektuoti architektės) sukuria pusiausvyrą su vidaus architektūra.
Apšvietimo sistema buvo nuodugniai išstudijuota, siekiant pabrėžti perspektyvas ir erdvės gylį.
Tiesioginį ryšį su lauko teritorija pabrėžia medinės grindys – jos iš kambario driekiasi į balkoną.
Juodos spalvos durys ir langų rėmai, įrėmindami namą supantį gamtos kraštovaizdį, sukuria paveikslo įspūdį.
Virtuvei būdingas kultūrinis junglumas iš dalies paslepia jos tikrąją funkciją. Nepaisant to, dėl erdvių spintelių ir baltos iš koriano pagamintos virtuvės salos (idealiai tinka greitai paruošiamiems patiekalams gaminti ir kaip darbastalis) praktiniai poreikiai nelieka nuošalyje.
Naktinei zonai priklauso trys miegamieji, trys vonios kambariai ir vienas darbo kambarys.
Į ją vedantis koridorius sukurtas taip, kad nišos bei tinkamas apšvietimas atvertų erdvę.
Prie ilgos įmontuojamos spintos, idealiai susiliejančios su architektūra, nedera klasikinės durys, jos pakeistos išspausdintomis organinio stiklo plokštėmis, o jose įtaisytas foninis apšvietimas.
Šeimininkų miegamąjį natūraliai apšviečia du dideli langai, čia taip pat įrengta smagi paaukštinta poilsio zona, kurią puošia pilkas sakų sluoksnis. Ši medžiaga kartu su pilkomis medinėmis grindimis sukuria tęstinumo įspūdį. Ant šios platformos taip pat įtaisyta sūkurinė vonia. Dvi simetriškos sienos veda į erdvų sandėliuką, o iš ten – į šeimininkų vonios kambarį.
Kuriant šeimininkų miegamąjį, panaudotos tos pačios spalvos ir geometrinės figūros, kaip ir rengiant vonios kambarį. Tarp pilkų vonios sienų išsiskiria baltos detalės ir spintelės, o keturios žalios spintelės čia yra vieninteliai spalvoti elementai.
Vaikų kambarys drauge su prie jo priderintu vonios kambariu sukuria stebuklingą pasaulį, nutolusį nuo kitos buto dalies. Viskas čia primena žaidimus. Tiek pačiame kambaryje, tiek vonioje dominuoja violetinė spalva. Kambario detales išryškina violetinis viršutinis sienos sakų sluoksnis.
Svečių kambaryje (jis naudojamas kaip treniruoklių salė) persipina poilsio, sporto ir laisvalaikio zonos. Jis išsiskiria ryškiai raudona spalva ir yra įrengtas šalia treniruoklių salės, jame sukurta patogi hamamo erdvė, kurią galima naudoti ir kaip paprastą dušą.
Darbo kambarys įrengtas koridoriaus gale ir turi atskirą įėjimą. Tai užtikrina lankstų ir nepriklausomą kambario naudojimą.
Šiltų ir ramių spalvų ąžuolo baldai taip pat kurti architektės.
Architektė: Carola Vannini, „Carola Vannini Architecture“;
Klientas: privatus;
Vieta: Roma, Italija;
Biudžetas: 250 tūkst. eurų;
Plotas: 240 kv.m (vidaus erdvės) + 20 kv.m (lauko erdvės)