Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
Mažas vonios kambarys: kaip nesuklysti jį įrengiant?

Mažas vonios kambarys: kaip nesuklysti jį įrengiant?

Šeimininkas pirmą kartą į namus užsukusį svečią paprastai veda į katilinę, parodyti šildymo sistemą, o šeimininkė tikrai ne į virtuvę, o į vonios kambarį, nes jis parodo šeimininkės skoningumą, juokauja statybininkai. Juokas juokais, tačiau apklausos rodo, kad vonios kambarys – vienas svarbiausių namuose.

Apklausos rodo, kad net 70 proc. apklaustųjų vonios kambaryje skiria laiko atsipalaidavimui po dienos darbų, o 53 proc. teigė, jog vonioje mėgsta skaityti, klausytis muzikos ir pan. Negana to, vonios įranga prekiaujančios įmonės deklaruoja, kad vidutinė vonios kambario įrengimo name kaina būtų 3-8 tūkst. eurų, bute 1-6 tūkst. eurų.

Fotolia nuotr.

Tačiau nereikia galvoti, kad milžiniškas sumas išleidžia tik didelių vonių savininkai. Į vos kelių dešimčių ar keliolikos kvadratinių metrų namus persikraustantys architektai kalba apie tai, kad šiuolaikiniam žmogui svarbiau funkcionalumas, o ne plotas. Neišimtis ir vonia. Mažas vonios kambarys šiuolaikinių naujakurių nebegąsdina – vieni randa būtų jį padidinti, kiti – investuoja į dizaino sprendimus.

Patogios vonios formulė

Visgi įrengiant vonios kambarė nereikėtų jo visiškai suspausti. Dėl įvairiausių technologinių ir dizaino sprendimų, pasakyti kokio dydžio turėtų būti vonios kambarys yra gana sudėtinga. Specialistai pataria projektuojant vonios kambario viziją pasiskaičiuoti ir laisvą vietą šalia pagrindinių vonios elementų.

Priešais vonią turėtų būti 85×75 centimetrų dydžio neužsatyto ploto, šalia dušo kabinos – 80×80 centimetrų, šalia praustuvo – 90×65 centimetrų, skalbyklės – 60×60 centimetrų, o priešais unitazą – 50×50 centimetrų dydžio laisvos vietos plotas. Be to, nuo standartinio unitazo vidurio atstumai į abi puses iki objekto (sienos, dušo kabinos, spintelės ar kt.) turėtų būti bent po 45 centimetrus. Beje, visi šie laisvi plotai gali persidengti.

Fotolia nuotr.

Ekspertų teigimu, išlaikant bent tokias dimensijas vonios kambarys išliktų patogus: jame būtų vietos išlipti ir įlipti į vonią ar dušą, nusišluostyti, išsivalyti dantis, išimti skalbinius iš skalbimo mašinos einant neužkliūti.

Taigi prieš planuojant, kokio dydžio vonia būtų efektyviausia numanomame statyti ar įsigyjamame neįrengtame name, reikia iš anksto numatyti, kokie prietaisai bus vonioje (pavyzdžiui, skalbimo mašina, kurią įprasta įrengti ir virtuvėje). Be to, žinant kokio stiliaus vonia ar praustuvas bus įrengiamas, galima sutaupyti dar daugiau vietos.

Mažą vonią galima padidinti

Norintys vonią padidinti, tai gali padaryti dviem būdais: jei tai įmanoma, panaudoti papildomas patalpas išgriaunant sienas arba išnaudojant įvairias optines gudrybes vonią padidinančias tik vizualiai.

Pirmuoju atveju reiktų atsakingai įvertinti, ar tikrai verta didinti vonios kambarį griaunant sienas, perkeliant duris, kilnojant jau sumontuotą įrangą, lentynas ir pan. Taip pat reikia įvertinti, kokios galimybės kilnoti įrangą dėl kanalizacijos įvadų. Praustuvą ar dušą perkelti į kitą vietą įmanoma, tačiau unitazas – nejudinama namų puošmena.

Fotolia nuotr.

Be to, renkantis ir montuojant įrangą galima iš anksto pagalvoti apie tai, kokia įranga padėtų sutaupyti vietos. Žinoma, akivaizdžiausi taupymo pavyzdžiai – dušo kabina vietoj vonios ar praustuvas montuojamas virš vonios. Tačiau tai ne vieninteliai sprendimai. Kur kas mažiau radikalūs būdai sutaupyti vietos: vietoj radiatoriaus ant sienos montuoti gyvatuką, rinktis kampinį praustuvą, o dušą įrengti virš vonios ir sumontuoti sulankstomą slankiojančią širmą, atskiriančią dušą nuo kitų vonios kambario erdvių. Sakoma, kad vizualiai vonios kambarys atrodys didesnis, jei įrengiamas į sieną įmontuojamas arba nuo žemės pakeltas unitazas.

Apskritai, mažuose vonios kambariuose patartina visą įrangą ir baldus kiek įmanoma montuoti ant sienų – taip erdvė ne tik atrodys didesnė, bet ir palaikyti tvarką bus paprasčiau.

Patartina nepamiršti, kad kambario durys būtų atidaromos ne į kambarį, o į išorę. Tai leis jaustis laisviau sukant galvą, kaip išdėlioti įrangą ir baldus vonios kambaryje.

Fotolia nuotr.

Visgi daugiausia „optinių kvadratinių metrų“ laimėti galima žaidžiant su spalvomis, raštai ir formomis. Baltos, šviesių tonų ar baltų ir pilkšvų tonų deriniai sukurs didesnės erdvės iliuziją. Be to, renkantis plyteles mažam vonios kambariui derėtų vengti stambių raštų, o vietoj jų rinktis horizontalias linijas. Negana to, mažesnės sienų plytelės taip pat padės sukurti didesnės erdvės įspūdį.

Mano išsaugoti straipsniai