53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
Vintažinės šventės: grįžtame prie paprastumo

Vintažinės šventės: grįžtame prie paprastumo

Artėjant didžiosioms metų šventėms, imame galvoti apie dovanas, kurias teiksime artimiesiems, patiekalus, kuriais vaišinsime svečius. O kaip puošime namus ir aplinką? Tam, kad šventės būtų gražios ir jaukios didelių investicijų neprireiks, mat šiemet karaliaus paprastumas ir minimalizmas.

Šių metų mada diktuoja, jog renkantis dekoracijas nereikėtų persistengti su spalvų įvairove – tradicinę baltą užteks derinti su sidabrine ir žalsva. Be to, grįžtama prie vintažinių Kalėdų, kuomet pasipuošiame rankų darbo dekoracijomis, kurių gamybai tereikia namuose turimų medžiagų. Įrankių gamintojos „Fiskars“ specialistai pataria, kaip paprastai, stilingai ir nebrangiai papuošti namus Kalėdoms. Taigi čiupkite į rankas žirkles, adatą ir klijus, suraskite stalčiuje popieriaus, siūlų, vatos, medžiagų skiautelių, pasitelkite šiek tiek vaizduotės ir pirmyn.

Langus papuoškite snaigėmis

Ne veltui sakoma, jog genialumas slypi paprastume. Daugelio dar vaikystėje išmoktos karpyti snaigės gali tapti puikia namų puošmena. Tereikia šiek tiek vaizduotės ir snaigėse „šoks“ nykštukai, „skraidys“ paukščiai ar „lakstys“ elniai. O šiam darbui pakaks balto arba spalvoto popieriaus ir žirklių.

Snaigės „gamyba“ prasideda nuo lapo sulankstymo. Tam yra keletas būdų, tačiau bene paprasčiausia paimti kvadrato formos lapą ir perlenkti jį perpus, tada dar kartą perpus, kad gautume taisyklingą kvadratą. Tada jį sulenkite įstrižai, kad lapas įgautų trikampio formą. Ant vienos šio trikampio pusės nupieškite norimas figūras, ornamentus ar piešinius. Tuomet iškirpkite. Norėdami, kad kūrinys labiau panašėtų į snaigę, o ne iškarpytą lapą – žirklėmis suapvalinkite jo kraštus.

Jei pasirinkote smulkius ornamentus, tuomet iškarpytą lapą išlankstykite lėtai – priešingu atveju snaigė suplyš. Snaigėmis galite puoši langus tiek pririšdami jas ilgu siūlu, tiek prilipinę lipnia juostele. Be to, snaigių kompoziciją lange galima papildyti vata, o tiksliau – iš jos suformuotais kamuoliukais. Pririškite juos ilgu siūlu, papurškite, jei turite, blizgiu laku ir sukabinkite tarp snaigių – taip suformuosite akį traukiančią kompoziciją.

Žaisliukai kalėdinei eglutei

Kalėdiniu žaisliuku gali tapti praktiškai bet kas – pradedant popieriaus karpiniais ar šiaudinėmis figūrėlėmis, baigiant sagomis papuoštais veltinio gabaliukais ar vata aplipintomis vietos formelėmis. Žinoma, didžiausi smaližiai eglutę gali nukabinėti vienais saldainiais ar namuose keptais meduoliais.

Taigi pirmasis žingsnis gaminant žaisliukus – peržiūrėti, kokių reikalingų medžiagų užtektinai turite namuose. Galbūt gyvenate kaime ar turite giminaičių, galinčių parūpinti bent žiupsnelį šiaudų. Sukarpykite juos, kad gautumėte kelių centimetrų tuščiavidurius vamzdelius. Perverkite siūlą ir sujungę keturis vamzdelius suformuokite kvadratą. Padarykite šešis tokius atskirus kvadratus, tuomet juos siūlu suriškite į šešias sieneles turintį sferinį kubą. Štai ir žaisliukas. O pasitelkę vaizduotę galite iš šiaudų kurti įvairesnes figūras.

Gal namuose turite veltinio? Puiku, čiupkite žirkles ir iškarpykite iš jo įvairiausias figūrėles – žvaigždutę, žmogeliuko siluetą, varpelį ar tiesiog apskritimą. Karpinius papuoškite įsiūdami kelias sagas ar spalvotas medžiagos skiauteles. Žirklių galu pradurkite skylutę, perverkite siūlą ir kabinkite ant eglės.

Sodo įrankių sandėliuke aptikote plonos vielos? Puiku, nukirpkite žirklėmis kelias mažesnes juosteles ir iš jų išlankstykite nedideles figūras, žvaigždės ar angeliuko formas. Patepkite jas klijais ir aplipdykite vatos ar susmulkinto putplasčio gabaliukais, pririškite raištelį. Taip vielos formelė pavirs originaliu baltu eglutės žaisliuku.

Bumbulas – ir šventiniam vainikui, ir girliandai

Puošiant namus, nederėtų pamiršti ir laukujų durų. Kaip smagu, kai grįžtančius namo jos pasitinka iš visžalių šakelių supintu ir blizgučiais ar spalvotais kaspinais papuoštu vainiku. O jei šalia namų neturite sodo, aplink nėra nei miško, nei mažiausio vijoklių krūmo? Tuomet pasigaminkite vainiką iš vilnonių siūlų susuktų bumbulų.

Prieš pradedant darbą, rekomenduojama vilnonius siūlus šiek tiek pakaitinti virš garų – taip siūlai taps minkštesni ir puresni. Tuomet iš kartono išsikirpkite du apskritimus, jų viduje – mažesnius apskritimus, kad gautume dvi „tuščiavidurio riestainio“ formeles. Uždėkite juos vieną ant kito ir tankiai vyniokite siūlais tol, kol skrituliuko viduriukas visiškai užsipildys. Baigus vynioti, perkirpkite siūlus išoriniame krašte. Atsargiai praskirkite kartono apskritimus ir tvirtai suriškite siūlus per vidurį. Galiausiai numaukite apskritimus, apkarpykite išsikaišiojusius siūlus. Štai ir bumbulas.

Kad vainikas būtų įdomesnis, galime bumbulus daryti kelių skirtingų spalvų ir dydžių. Kai pagaminsite pakankamai bumbulų, juos priklijuokite ant iš anksto pasiruošto vainiko formos kartoninio trafareto. Beje, iš įvairių formų ir spalvų burbulų, surištų siūlu, galite pasigaminti šventinę girliandą, kurią kabinsite ant eglutės, lango ar palubėje.

Dovanas – į kojinę

Reikia pripažinti, kad dovanų kojinių tradicija pamažu vis labiau užsitarnauja vietą šventinių dekoracijų sąraše. Tai ir puošmena, ir patogus būdas įteikti dovanas. Tokios vienetinės kojinės gamybai tereikia surasti medžiagos skilčių ir iš jų iškirpti du vienodus kojinės siluetus.

Nors kojines galima susiūti siuvimo mašina, autentiškumo įvaizdį sukursite tai padarę patys. Patariama rinktis storus, ryškius siūlus, o siūti dideliais plačiais dygsniais – taip kojinė atrodys žaismingai. Nepamirškite kojinės papuošti – jos viršų apklijuoti iš vatos gumulėlių padarytu „sniegu“, dekoruoti paveikslėliais ar nuo burbulų vainiko gamybos likusiais burbulais. Kojines kabinkite virš židinio, laiptų atramos, ar dėkite po eglute. Taip jos įsilies į bendrą dekoracijų ansamblį.

Shutterstock nuotraukos

Mano išsaugoti straipsniai