53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
Hortenzijų priežiūra rudenį
Hortenzijų priežiūra rudenį / Shutterstock nuotr.

Atskleista: ko šiukštu nedarykite savo hortenzijų krūmams rudenį

Kai ruduo jau po truputį tapo sodą auksinėmis spalvomis, o hortenzijų žiedai pradeda keisti savo spalvą į subtilų bronzos atspalvį, ateina metas pagalvoti apie šių puošnių augalų paruošimą žiemai. Juk kiekvienas sodininkas svajoja apie gausiai žydinčias hortenzijas ateinantį sezoną, tiesa? Jas prižiūrėti paprasta, tačiau viena dažna augintojų mėgėjų klaida, padaryta rudenį, gali užkirsti kelią žydėjimui pavasarį ir vasarą.

Hortenzijų genėjimas

Pirmiausia, įsidėmėkite auksinę taisyklę: ruduo nėra tinkamas metas daugumai hortenzijų genėti. Naujienų portalas express.co.uk atskleidė esminę sodinindų paslaptį: šiuo metu ant stiebų jau formuojasi kitų metų žiedų pumpurai.

Hortenzijų genėjimas
Hortenzijų genėjimas / Shutterstock

Genėdami dabar, rizikuojate nukirpti būsimus žiedus ir likti be gražaus žydėjimo kitą vasarą. Tačiau nenuleiskite rankų – yra daugybė kitų darbų, kuriuos reikia atlikti, rūpinantis hortenzijomis rudenį.

Pažinkite savo hortenzijas: senos ar naujos medienos?

Prieš pradedant bet kokius darbus, svarbu žinoti, kokios rūšies hortenzijas auginate:

  1. Senos medienos hortenzijos. Jos žydi pavasarį arba ankstyvą vasarą. Šių gražuolių žiediniai pumpurai formuojasi jau rudenį, todėl jas reikia ypač saugoti žiemos metu.
  2. Naujos medienos hortenzijos. Šios vėlyvosios gražuolės žydi vasaros antroje pusėje. Jos formuoja žiedinius pumpurus pavasarį, todėl yra šiek tiek atsparesnės žiemos išdaigoms.

Rudens darbai, paruošiantys hortenzijas žiemos miegui

Mulčiavimas

Įsivaizduokite, kad kuriate savo hortenzijoms jaukų patalą žiemai. Mulčiavimas – tai tarsi šilta antklodė jūsų augalams. Apklokite hortenzijų pagrindą organinėmis medžiagomis: lapais, žieve, šiaudais ar pušų spygliais. Ši natūrali antklodė ne tik saugos šaknis nuo šalčio, bet ir palaikys drėgmę bei atbaidys nepageidaujamas piktžoles.

Laistymas

Nors ruduo dažnai būna lietingas, nepamirškite savo hortenzijų drėkinti, ypač jei ruduo pasitaiko sausesnis. Gerai sudrėkinta dirva padės augalams lengviau peržiemoti.

Apsauga nuo šalčio

Jei jūsų regione žiemos būna ypač šaltos, pagalvokite apie papildomą apsaugą. Apgaubkite hortenzijas specialiu audiniu arba sukurkite aplink jas „narvą“ iš vielos tinklo, pripildytą lapų. Tai padės apsaugoti žiedinius pumpurus nuo žvarbių vėjų ir šalčio.

Tręšimo paslaptys

Rudenį venkite azoto trąšų – jos skatina augimą, ko mums dabar nereikia. Vietoj to, pamaloninkite savo hortenzijas kalio ir fosforo trąšomis, kurios sustiprins šaknis ir paruoš augalus žiemai.

Lapų palikimo dilema

Nors dažnai skubame grėbti visus lapus, pagalvokite apie tai, kad keli lapai, likę po hortenzijomis, gali suteikti papildomą apsaugą šaknims. Tačiau nepersistenkite – per daug lapų gali sukelti puvimą.

Mano išsaugoti straipsniai